بهترین روش شستشو بعد از لابیاپلاستی

بهترین روش شستشو بعد از لابیاپلاستی چگونه است؟ آیا مراقبت های بعد از لابیاپلاستی در کوتاه کردن دوران نقاهت موثر است؟ لابیاپلاستی درست مانند هر جراحی که نیاز به دوره نقاهت دارد، آگاهی و آماده سازی ذهنی برای چند هفته بعد از عمل بسیار مهم است. در ادامه چند باید و نباید وجود دارد که به شما در بهبودی کوتاه مدت کمک می کند و مسیر بهبودی را تا حد ممکن هموار می کند.

مهم است که بعد از هرگونه جراحی آرامش خود را حفظ کنید، بعد از عمل لابیا بدن شما مشغول تلاش برای ترمیم برش ها است، بنابراین مطمئن شوید که استراحت کرده و به بدن خود زمان دهید تا بهبود یابد. بهتر است به پشت دراز بکشید و از نشستن راست خودداری کنید. اما برای حفظ گردش خون سالم و جلوگیری از لخته شدن خون، کمی پیاده روی نیز ضروری است، فقط در ماه اول زیاده روی نکنید.

بهترین روش شستشو بعد از لابیاپلاستی

داروهای تجویز شده را طبق دستور مصرف کنید. حتماً دستورالعمل های بعد از عمل، از جمله مصرف داروهای تجویز شده را دنبال کنید. ممکن است برای شما پماد نیز تجویز شود. هنگام مصرف داروهای مسکن تجویز شده، باید از مصرف الکل و دخانیات اجتناب شود.

برش های خود را روزانه بررسی کنید. عفونت ها حتی در بهترین مراقبت ها نیز ایجاد می شوند. بنابراین حتماً روزانه از نظر عفونت احتمالی خود را بررسی کنید. در صورت مشاهده علائم عفون ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید تا اقدامات بعدی انجام شود.محل را تمیز و خشک نگه دارید. اگر ناحیه خشک و تمیز نباشد برش های شما به درستی بهبود نمی یابند.

بهترین روش شستشو بعد از لابیاپلاستی

سوالی که اغلب بیماران بعد از عمل از بهترین جراح لابیاپلاستی خود می پرسند این است که بهترین روش شستشو بعد از عمل لابیاپلاستی، برای جلوگیری از آسیب لابیا ها، چه روشی است؟

این طبیعی است که بعد از عمل خیلی از بیماران ترس از ادرار کردن، شستشو و.. داشته باشند، باید گفت بعد از جراحی لابیا هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود. بیمار می تواند به راحتی توالت برود و شستشو داشته باشد، تنها باید توجه داشت که فشار آب خیلی بالا نباشد و خشک کردن به حالت کشیدن نباید باشد، تنها به حالت پک کردن( گذاشتن و برداشتن گاز یا دستمال باشد). بعد از جراحی صابون هایی برای بیمار تجویز می شود که باید روزانه یکبار با صابون شستشو دهند.

همچنین افراد می توانند بعد از عمل لبیاپلاستی از اسپری های ضد باکتری استفاده کنند، که علاوه بر شستشو، جنبه ترمیم کننده هم دارند.

استفاده از کمپرس سرد و گرم بعد از لابیاپلاستی

کمپرس گرم باعث می شود افزایش خونرسانی ایجاد شود، به همین دلیل در 48  ساعت اول  بعد از جراحی استفاده از کمپرس سرد به صورت غیر مستقیم توصیه می شود، زیرا گاهی اوقات ناحیه بی حس است و اگر کمپرس به صورت مستقیم استفاده شود ممکن است باعث سوختگی شود، پس بهتر است یک لایه گاز نازک روی محل استفاده شود و بعد از آن کمپرس انجام شود. این کمپرس یخ کمک می کند تا ورم کم شود و احتمال هماتوم و خونریزی را از بین می برد.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها