بهترین روش اصلاح لابیا ماژورها

بهترین روش اصلاح لابیا ماژورها چیست؟ لابیاماژور ها دو بافت حاوی چربی ناحیه تناسلی هستند، که از پوبیس تا مقعد کشیده شده اند. این دو بافت چون حاوی چربی هستند همچون بالشتک عمل می کنند و وظیفه حفاظت از دستگاه تناسلی، لبیامینور ها و دهانه ورودی واژن را دارند. به علل مختلف لبیاماژور ها ممکن است دچار تغییراتی شوند، از جمله، افزایش سن، بارداری، زایمان، کاهش یا افزایش هورمون ها، ورزش و استفاده از دخانیات می تواند در لبیاماژور ها تاثیر بگذارد، از یک جهت ممکن است این موارد بر شکل لبیاها تاثیر بگذارد، به این معنی که فرد دچار شلی واژن، تیرگی واژن، افتادگی واژن و غیره می شود، که برای هر کدام از آن ها روش های مختلفی برای تغییر بهتر لبیاماژورها وجود دارد که در ادامه دکتر خلیلی به توضیح این تکنیک ها پرداخته است.

عمل لابیاپلاستی ماژور

بهترین روش اصلاح لابیا ماژورها کدام است؟ اگر لبیا ماژور ها خیلی دچار شلی شوند، بهترین کار در این مورد انجام عمل لابیاپلاستی ماژور است، که همچون جراحی ابدومینوپلاستی است، در حقیقت بافت اضافی لبیاماژور و پوست اضافی در طول جراحی برداشته می شود. در صورتی که خود بیمار چربی زیادی داشته باشد و یا قبلا تزریق چربی انجام داده باشد، لازم است چربی ها خارج شوند، زیرا وجود چربی به مقدار زیاد می تواند مانع از کشیدگی پوست به مقدار دلخواه شود.

لیفت با نخ لبیا ماژور 

بعد از جراحی عمل لابیاپلاستی ماژور در خانم هایی که خیلی چروک و آویزان بودن پوست ندارند، می توانیم از لیفت با نخ استفاده کنیم، یعنی نخ های خاصی هستند که می توانیم با کمک آن ها افتادگی و چروک ها را برطرف کنیم. نخ های لبیاماژور با نخ هایی که برای صورت استفاده می شوند متفاوت هستند، در صورت این نخ ها به فشیا وصل می شوند در حالی که در لبیا ماژور ما فشیایی نداریم که این نخ ها را وصل کنیم، در نتیجه در موارد افتادگی خیلی شدید نخ ها انتخاب خوبی نیستند تنها در مواردی که چروک های جزئی وجود دارند می توانیم از نخ ها استفاده کنیم.

بهترین روش اصلاح لابیا ماژورها

استفاده از فیلر

یکی دیگر از روش ها استفاده از فیلر ها می باشد، فیلر ها انواع مختلفی دارند، حجم دهنده ها همچون ژل، چربی، و یا پودر هایی از کلاژن را می توان به منظور پر کردن لابیاماژور ها استفاده کرد. انتخاب روش درمان برای هر بیمار متفاوت است و بسته به بیمار، سن بیمار، دلخواه بیمار، میزان شلی و آتروفی بیمار دارد .

در صورتی که بیمار خانمی جوان باشد و لابیاماژور های بزرگی نداشته باشد، تزریق ژل  بهترین انتخاب است، زیرا این روش خیلی راحت است، سرپایی انجام می شود، و نیازی به اتاق عمل نمی باشد. اما اگر بیمار حجم زیادی از لبیا را در نظر دارد و یا بافت بدنی بیمار به گونه ای است که حجم زیادی را نیاز دارد، تزریق چربی انتخاب خوبی است. در برخی موارد هم می توان از کلاژن هایی که آماده هستند، استفاده کنیم.در مواردی هم شلی خیلی زیاد باشد، باید از عمل جراحی استفاده کرد.

 

 

اگر شلی به مقدار زیادی باشد و تصمیم به جبران این شلی با حجم دهنده را دارید، ممکن است نتیجه ای معکوس حاصل شود، به این دلیل که پوست اضافی زیادی وجود دارد که نیاز به چربی فراوان برای اصلاح دارد و همین چربی زیاد باعث افتادگی و شلی بیشتر پوست می شود، که نیاز به جراحی لابیاپلاستی ماژور می باشد.پس اینکه برای هر بیمار چه روش درمانی ایده آل است، بسیار حائز اهمیت است.

آیا جراحی لابیاپلاستی ماژور نیاز به بیهوشی دارد؟

عمل لابیاپلاستی ماژور به نیست جراحی لابیاپلاستی مینور، عمل بزرگ تری است، در نتیجه بهتر است، این جراحی در اتاق عمل انجام شود، زیرا احتمال بروز عفونت وجود دارد، پس بهتر است با بیهوشی یا بی حسی کمری انجام شود. به نسبت لابیاپلاستی مینور بی حس کردن لابیاپلاستی ماژور سخت تر است، در نتیجه بهتر است پروسه در اتاق عمل انجام شود.

تاثیر کاهش یا افزایش وزن های شدید بر جراحی لابیاپلاستی ماژور

کاهش یا افزایش وزن های شدید بر شکل لبیا ها تاثیر دارد، در نتیجه افرادی که تصمیم به جراحی لابیاپلاستی ماژور دارند، بهتر است ابتدا وزن خود را ثابت کنند، سپس برای جراحی اقدام کنند.

چه مدت بعد از جراحی لابیاپلاستی مینور می توان تزریق ژل در ناحیه ژنیتال انجام داد؟

گاهی می توان به صورت همزمان هم این عمل را انجام داد، اما اگر به صورت همزمان انجام نشده، می توان 2 ماه بعد برای تزریق ژل اقدام کرد.

آیا بارداری بر نتیجه لابیاپلاستی ماژور تاثیر می گذارد؟

بله، در لابیاپلاستی ماژور می توان تاثیر بگذارد، اما بر مینور خیلی تاثیری ندارد، زیرا مینور بافت و چربی زیادی ندارد، اما در لابیاهای ماژور می تواند تاثیر گذار باشد.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها