بهترین درمان شلی واژن

بهترین روش درمان شلی واژن چیست؟ شلی واژن به چه دلایلی رخ می دهد؟ آیا جراحی برای افتادگی و شلی واژن بهترین انتخاب است؟  قبل از بررسی بهترین روش درمان شلی واژن ابتدا باید با جراحی پرینورافی واژینوپلاستی آشنا باشید. پس مطالب تهیه شده از سوی دکتر خلیلی را مطالعه کنید.

عمل واژینو پرینو

خیلی از افراد این سوال را دارند که فردی که زایمان نداشته است، چگونه می تواند عمل واژینوپرینو را انجام دهد؟ در پاسخ باید گفت: عضلات کف واژن به علل مختلف ممکن است دچار افتادگی و شلی شوند. عواملی همچون افزایش سن، کاهش وزن، استفاده از دخانیات، وزش های سنگین، کار سنگین، بیماری های مزمن همچون یبوست و سرفه مزمن همگی می توانند باعث تغییر عضلات و استحکام کف واژن شوند.

به همین دلیل ممکن است فردی که  تا به حال ازدواج نکرده است و باکره می باشد، دچار مشکل شلی شوند، که در این شرایط بیشتر علل ژنتیک مطرح است. به گونه ای که بافت شخص شلی دارد.در نتیجه نمی توان تنها علل بارداری و زایمان را دلیل بر شلی واژن معرفی کرد.

بهترین درمان شلی واژن

بهترین درمان شلی واژن

بهترین درمان برای شرایطی که بیمار دچار شلی واژن است، استفاده از عمل جراحی است . اما برای بیمارانی که پوست پرینه آن ها خیلی شل نمی باشد  و یا تمایلی ندارند اسکاری در این ناحیه وجود داشته باشد می توان جایگزین پرینورافی، از لیفت با نخ استفاده کنیم.

واژینوپلاستی ناحیه پشت پرده بکارت می باشد و تقریبا نخ خیلی موثر در تنگ کردن واژن وجود ندارد، در نتیجه بهترین کار عمل جراحی است. اما در رابطه با پرینه، یعنی ناحیه بیرون پرده که ورودی واژن را شامل می شود، می توان  جایگزین عمل پرینورافی البته در موارد خاص، از نخ های پرینورافی استفاده کنیم. نخ های پرینه حالتی خاردار دارند، و زمانی که این نخ ها از میان عضلات عبور می کنند، همچون چنگک به عضلات می چسبند و عضلات را به یکدیگر نزدیک می کنند.

بهترین درمان شلی واژن

مزیتی که این روش دارد این است که استفاده ازنخ های پرینه نیازی به اتاق عمل ندارد و در مطب قابل انجام است. ریکاوری راحتی دارد و هیچ بخیه ای زده نمی شود و عملا از ناحیه بیرون نیاز به مراقبت خاصی ندارد، زیرا بخیه ای زده نشده است.

تزریق چربی به لابیاماژور

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟ این یک سوال همیشگی بیمارانی است که نیاز به حجم دهی ناحیه ژنیتال خود دارند. در افرادی که لبیاماژور ها خیلی بزرگ نیستند، می توان از تزریق ژل استفاده کنیم . به صورت کلی تزریق ژل بهتر از تزریق چربی است، زیرا در طول عمل تزریق چربی به لابیا، نیاز است مقدار زیادی چربی تزریق شود  تا حجم دلخواه ایجاد شود، بعد از جذب شدن چربی توسط بدن، پوست  بیمار دچار شلی می شود. در افرادی که مقداری شلی اهمیت ندارد، تزریق چربی انتخاب بهتری است، اما در غیر این صورت ژل انتخاب بهتری است.

انتخاب روش بی حسی در واژینوپلاستی پرینورافی

برای عمل واژینوپلاستی پرینورافی بهترین کار بیهوشی است، زیرا بی حسی کمری بیشتر برای عمل سزارین کاربرد دارد. از آنجا که برای عمل واژینوپرینورافی نیاز است، فرد در مدت زمان طولانی بی حرکت باشد در نتیجه بهتر است بیهوشی کامل انجام شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها