بهترین تکنیک لابیاپلاستی

 بهترین تکنیک لابیاپلاستی کدام است؟ لبیاپلاستی مهم ترین عمل زیبایی زنان در دستگاه تناسلی است، درست است که به نظر یک عمل سرپایی و مینور است، اما عملی است که از نظر تکنیک و دقت، اهمیتی بسیار زیاد دارد.

انواع عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی می تواند همراه با عوارضی باشد، این عوارض شامل دو دسته می شوند، دسته اول عوارضی هستند که هر عملی می تواند این عوارض را داشته باشد، مثل خونریزی، جمع شدن خون، هماتوم، عفونت و باز شدن بخیه ها. این دسته  از عوارض بیشتر مربوط به کار پزشک است، اگر خونگیری به درستی انجام شود و نکات جراحی رعایت شود، احتمال این دسته از عوارض از بین می رود. اما دسته بعدی عوارض لابیاپلاستی، عوارض مخصوص هر عملی است، برای لابیاپلاستی نیز یک سری عوارض وجود دارد که این عوارض بیشتر مربوط به زیبایی هستند، به این معنی که از نظر زیبایی بیمار ممکن است دچار مشکل شود.

بهترین تکنیک لابیاپلاستی

از جمله این موارد شامل، عدم تقارن لبیا ها( البته در طول عمل لابیاپلاستی ممکن است این اتفاق به صورت جزیی بی افتد، اما نه خیلی محسوس، زیرا آناتومی بدن عدم قرینگی دارد و بهتر است این مقدار کم عدم قرینگی حفظ شود)، ایجاد گوشت اضافه یا کلویید است که بسته به بدن بیمار دارد که می توان این عارضه را با سافتنینگ برطرف کرد، کاهش حس برای مدت کوتاه نیز می تواند از عوارض باشد. اما اینکه لبیاپلاستی می تواند در از بین رفتن حس جنسی موثر باشد کاملا اشتباه است، زیرا در طول عمل لابیاپلاستی، کلیتوریس دخیل نیست و اگر عمل هودکتومی نیز انجام شود با کلیتوریس درگیر نیست و این پوست کلیتوریس است که درگیر است.

 

انواع تکنیک لابیاپلاستی

سوالی که خیلی از بیماران دارند در رابطه با تکنیک لابیاپلاستی است، اینکه لابیاپلاستی با چه تکنیکی انجام می شود.  یک تکنیک لابیاپلاستی سنتی وجود دارد که لابیا ها را به صورت طولی قیچی می زنند و می دوزند، که عوارض این تکنیک اگر لابیا ها و هود کوچک باشند، کاربردی است، اما اگر یک ناحیه بزرگ باشد، احتمال عدم تقارن در این روش به مراتب بیشتر  است.

تکنیک دیگر لابیاپلاستی وجه پلاستی است که در این روش به صورت v  شکل برش می زنند، این روش نیز در لبیا های خاص قابل انجام است و نمی توان هر لبیایی را با این تکنیک جراحی کرد. خیلی از عوارض لابیاپلاستی مربوط به تکنیک وجه پلاستی است، همچون باز شدن بخیه، باقی ماندن اسکار بخیه، احساس درد و…. این روش یک روش منسوخی است و بیشتر جراحان پلاستیک این روش را انجام می دهند. پزشکانی که از تکنیک وجه پلاستی استفاده می کنند باید در این زمینه حیلی مهارت داشته باشند و کیس را به درستی انتخاب کنند.

تکنیک دیگر لابیاپلاستی S پلاستی است که دکتر لیلا خلیلی بیشتر از این تکنیک برای لابیاپلاستی استفاده می کنند، در این روش هم عمل هودکتومی و هم لبیا با حفظ فرم ایده آل برش داده می شود.

این روش بسیار روش سخت و پر تکنیکی است و کاملا باید شخص در انجام این عمل حرفه ای باشد و با آناتومی لبیا آشنایی داشته باشد تا بتواند این عمل را انجام دهد.

یکی دیگر از روش ها تکنیک Z پلاستی است، که این روش نیز باید بر اساس بیمار انتخاب شود. باید بیمار برای این تکنیک نیز منتخب شود. در این روش نیز هود همراه لبیا جراحی می شود، اما این دو را چسبیده به هم انجام می دهیم. در بیمارانی که هود به لبیا چسبیده باشد، می توانیم با این تکنیک جراحی لابیاپلاستی را انجام دهیم.

کل این تکنیک ها باید با هدف اینکه لبیا ها در امتداد دو طرف صاف و کوچک باشد، بین لبیا ماژور ها باشد و از لبیاماژور ها بیرون نزند و قسمت هود کوچک باشد و ناحیه فوقاتی و تحتانی با یکدیگر هماهنگ باشند، انجام شود.

بخش نظزات

20 − نه =

Call Now Button