انواع لابیاپلاستی

انواع لابیاپلاستی چیست؟ آیا لابیاپلاستی همچون عمل های زیبایی دیگر ، مدل های و تکنیک مختلف برای جراحی دارد؟ این سوالی است که ممکن است هر فردی که تصمیم به جراحی زیبایی لابیا دارد، داشته باشد. طبق گفته دکتر خلیلی لابیاپلاستی عملی است که با کمک آن کوچک کردن ، هماهنگ سازی و زیبایی لابیاها حاصل می شود.

انواع لابیاپلاستی

چه لابیایی نیاز به جراحی دارد؟

برای لابیا دو تعریف وجود دارد، یک لابیای نرمای و دیگری لابیای زیبا. همه لابیایی که در همه خانم ها وجود دارند، نرمال هستند و نیازی به جراحی ندارند، و اگر مشکلی ایجاد نکند نیازی به جراحی نیست.اما تعریف لابیای زیبای اینگونه است که هر دو طرف لابیا یکسان باشد، تقریبا قرینه باشد، صاف باشد و  از بین دو لابیا ماژور بیرون نزند و قسمت بالای لابیا متناسب با لابیا باشد و از بین لابیاماژور ها بیرون نزند. اگر بخواهیم تصمیم جراحی را بر اساس لابیای زیبا در نظر بگیریم، خیلی از بیماران ممکن است کاندید لابیاپلاستی باشند.

 

 

در نتیجه می توان گفت اینکه فرد نیاز به جراحی دارد یا خیر، بسته به بیمار دارد اگر از نظر درمانی لابیا برای فرد مشکلی ایجاد نکرده است و فرد از نظر فکری با ظاهر لابیای خود مشکلی ندارد، لزومی به جراحی نمی باشد. اما مهمترین اندیکاسیون عمل های زیبایی، از جنبه زیبایی است.

انواع لابیاها

هدف از جراحی لابیاپلاستی، ساخت یک لبیای زیبا، که قسمت های مختلف لبیا هماهنگ باشند و لبیا ها صاف باشند و از لابیاماژور ها مشخص نباشند.در صورت کلی دو نوع لابیاپلاستی وجود دارد، لابیاپلاستی معمولی و باربی لابیاپلاستی.

در باربی لبیاپلاستی، نوعی از جراحی است که بیشتر در امریکا برای سلبریتی ها انجام می شود. در ایران خیلی این جراحی توصیه نمی شود، به این دلیل که به نسبت عمل لابیاپلاستی نرمال تهاجمی تر است، زیرا بافت بیشتری برداشته می شود و لابیا خیلی کوچک می شود.

دکتر خلیلی به بیماران خود توصیه می کنند، عمل زیبایی لابیا را محافظه کارانه تر انجام دهند. گاهی افراد اطلاعات دقیق از باربی لابیاپلاستی ندارند و این جراحی را انجام می دهند، ممکن است بعد پشیمان می شوند و دیگر راهی جز استفاده از پیوند نیست که به مراتب کار را هم برای خود و هم برای پزشک سخت تر می کنند. در صورتی که تکنیک باربی به درستی انجام نشود و قسمت های پایینی خیلی برداشته شوند، ممکن است برای بیمار خصوصا در دوران یائسگی مشکل ایجاد کند.

لابیاپلاستی به روش وجه پلاستی

وجه پلاستی روشی است که نسبت به سایر روش های جراحی لابیاپلاستی عوارض بیشتری دارد، احتمال باز شدن بخیه ها در این روش بیشتر است، احتمال درد بیمار بعد از جراحی بیشتر است، که در حال حاضر می توان گفت این روش یک روش منسوخ است و در موارد خاص این جراحی انجام می شود. بسته به آناتومی خاص ممکن پزشک مجبور به استفاده از روش های خاصی باشد.

 

 

تکنیک جدید عمل لبیاپلاستی

تکنیک عمل لابیاپلاستی لازم است بیشتر مورد توجه جراح زیبایی زنان باشد تا خود بیمار. بیمار باید برای داشتن یک نتیجه ایده آل از لابیاپلاستی آگاهی داشته باشد و اینکه چه تکنیکی در طی جراحی استفاده می شود نباید برای فرد اهمیتی داشته باشد.

تکنیکی که امروزه برای لابیاپلاستی استفاده می شود تنها به منظور کوچک کردن لبیا ها نیست، در حالی که در لابیاپلاستی به روش سنتی تنها کوچک کردن لبیا ها انجام می شود. اما در جراحی لابیاپلاستی با روش جدید پزشک به تمام نواحی لابیا دقت می کند و نواحی همچون هود، کلیتوریس، نواحی پایین لبیا و آناتومی لابیا را در طول عمل در نظر دارد.

عوارض انواع لابیاپلاستی

هر عملی که انجام شود، حتی یک بخیه کوچک هم ممکن است عوارضی داشته باشد. یک سری از عوارض، عوارض عمومی برای هر عمل است. همچون عفونت، خونریزی، باز شدن بخیه ها، هماتوم، گوشت اضافه و غیره این عوارض جز عوارض عمومی برای هر عملی است. همچون هر جراحی، لابیاپلاستی نیز می تواند این عوارض را همراه داشته باشد.

خیلی از این عوارض که بیان شد، قابل پیش بینی است. به طور مثال اگر برش، بخیه و خونگیری خوبی پزشک انجام دهد، احتمال خونریزی، هماتوم و باز شدن بخیه ها از بین می رود. همچنین اگر آنتی بیوتیک خوبی برای بیمار تجویز شود، احتمال بروز عفونت بعد از جراحی از بین می رود. لابیاپلاستی به نسبت هر جراحی دیگر، احتمال بروز عفونت به مراتب کمتر است، به این دلیل که بافتی است که در منطقه خوبی است و خونرسانی خوبی دارد و ترمیم بافت سریع تر انجام می شود.

اما ممکن است یکسری عوارض اختصاصی لابیاپلاستی برای بیمار رخ دهد، همچون از بین بردن کلیتوریس، باقی ماندن جای اسکار بر هود، فرنولوم برداشته نشده و حالتی گوش سگی ایجاد شده است، لابیا برداشت شده، هود کاملا باقی مانده که عارضه پنیس فورم را ایجاد کرده است و بسیاری عوارض دیگر که از آنها به عنوان عوارض زیبایی نیز یاد می کنند و زمانی اتفاق می افتد که پزشک آموزش کافی در رابطه با جراحی لابیاپلاستی نداشته است. در نتیجه می توان گفت، عوارض لابیاپلاستی قابل کنترل است و اگر در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت کنید، احتمال بروز هر کدام از عوارض از بین می رود.

 

 

لابیاپلاستی همراه با زایمان

یکی از سوال های مهم در رابطه با عمل لابیاپلاستی و یا سایر عمل های زیبایی زنان، این است که آیا امکان انجام این عمل ها همراه با زایمان طبیعی و یا سزارین وجود دارد یا خیر؟ باید گفت: از آنجا که در بارداری، خصوصا در زمان زایمان لابیا ها و کل ناحیه ژنیتال دچار ادم و تورم می شود. این تورم بافت باعث تغییر شکل لابیا ها خصوصا لبیا مینور ها می شود و اگر که بیمار تحت عمل لابیاپلاستی قرار بگیرد، امکان اینکه لبیا ها بعد از مدتی که ورم از بین رفت، دچار بد شکلی، غیر قرینگی، ریداکشن و… شود، به مراتب بسیار بالا است. به همین دلیل توصیه می شود به خانم هایی که تصمیم به عمل لابیاپلاستی و یا سایر عمل های زیبایی زنان دارند، بعد از گذشت 2 الی 6 ماه که ورم ناحیه تناسلی کاملا از بین رفت کاندید عمل لابیاپلاستی شوند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها