انواع تکنیک های لابیاپلاستی

انواع تکنیک های لابیاپلاستی چیست؟ در جراحی لابیاپلاستی خانم هایی که با افزایش سن و یا به دلایل دیگر زیبایی واژن خود را از دست داده اند می توانند با این جراحی قسمت اضافی  و افتاده لابیا واژن خود را بردارند تا  زیبایی این ناحیه بازگردد.

روش Seculped linear

در این روش با استفاده از  لیزر و یا چاقوهای مخصوص استفاده شده در جراحی برش هایی  در مناطق مورد نیاز زده می شود و در نهایت بعد از اینکه تمامی اقدامات لازم بر روی واژن انجام گرفت بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب زده می شود ، جراح زیبایی زنان باید این دقت را داشته باشد که بخیه ها نباید خیلی محکم زده شوند که زخم ها و اسکار های به وجود آمده به کمترین حالت ممکن برسد.

بهتر است برش ها با لیزر ایجاد شود زیرا با این روش خونریزی به وجود آمده بسیار کم خواهد شد و لزومی هم ندارد که بخیه ها خیلی محکم برای بستن نخ ها استفاده شود.

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

در رابطه با اینکه چه مقدار از بافت های اضافی برای داشتن ظاهر زیبای واژن باید برداشته شود نظر پزشک و همچنین سلیقه بیمار بستگی دارد .برخی از افراد دوست دارند لابیاها بزرگ تر باشند و بعضی از افراد هم گمان می کنند که  با بیشتر برداشتن بافت لبیای مینور به زیبایی واژن آنها افزوده می شود که در این مواقع متخصص جراحی زیبایی زنان موقعیت لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی می کند تا بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود .

V-Wedge resection

همان طور که از اسم این روش پیداست حاشیه لب های کوچک به حالت حرف  V لاتین برداشته می شود و معمولا زمانی که قرار است بافت کمی از لابیاهای اضافه برداشته شود، از این روش استفاده می شود . از مهم ترین ویژگی  این روش عدم آسیب وارد شده به اعصاب حسی واژن و لابیاها هست و در  جراحی لابیاپلاستی  نتیجه  طبیعی تری را شاهد خواهیم بود  و در حین جراحی خونریزی کمتری  به وجود می آید و راحت تر می توان جراحی را انجام داد و جراح تمامی مراحل را با آرامش بیشتری  پیش خواهد  برد که به دنبال آن زخم های کمتر به وجود آمده  و دوره نقاهت هم کوتاه تر خواهد بود .در بعضی از  موارد برش ایجاد شده و منطقه برداشته شده به حالت حرف Y خواهد شد . برای اینکه بدانید از کدام از این تکینیک ها در جراحی شما استفاده  خواهد شد باید یک جلسه مشاوره پیش از جراحی با متخصص خود داشته باشید و اطلاعات تکملیی  وی را به دست بیاورید .

Z-Plasty Technique

لابیاپلاستی به روش z  پلاستی چیست؟ در این روش بافت بیشتری برداشته می شود و قسمت های برداشته شده به شکل Z در خواهد آمد .حالت W هم وجود دارد که این دو تکنیک استفاه شده بیشتر در مواردی استفاده می شود که لابیا فرد خیلی بزرگ باشد .

تکنیک های دیگری نیز استفاده می شود که هر کدام بستگی به شرایط بیمار  و همچنین میزان تجربه و تبحر جراح خواهد داشت.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها