انواع تکنیک های لابیاپلاستی

انواع تکنیک های لابیاپلاستی چیست ؟ طی جراحی لابیاپلاستی خانم هایی که با افزایش سن و یا به دلایل دیگر زیبایی واژن خود را از دست داده اند قسمت اضافی و افتاده لابیا واژن خود را بردارند تا زیبایی این ناحیه بازگردد. اما با توجه به مشکلات لابیا و حالت بافت های اضافی ، برای انجام این پروسه از تکنیک های مختلفی استفاده می شود. دکتر خلیلی ، پس از معاینه فیزیکی لابیاها ، در خصوص بهترین تکنیک عمل لبیاپلاستی تصمیم گیری می کند.

 

روش Seculped linear

در این روش با استفاده از لیزر و یا چاقوهای مخصوص استفاده شده در جراحی برش هایی در مناطق مورد نیاز زده می شود و در نهایت بعد از اینکه تمامی اقدامات لازم بر روی واژن انجام گرفت بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب زده می شود ، بهترین جراح لابیاپلاستی باید این دقت را داشته باشد که بخیه ها نباید خیلی محکم زده شوند که زخم ها و اسکار های به وجود آمده به کمترین حالت ممکن برسد. بهتر است برش ها با لیزر ایجاد شود زیرا با این روش خونریزی به وجود آمده بسیار کم خواهد شد و لزومی هم ندارد که بخیه ها خیلی محکم برای بستن نخ ها استفاده شود.

 

 

در رابطه با اینکه چه مقدار از بافت های اضافی برای داشتن ظاهر زیبای واژن باید برداشته شود نظر پزشک و همچنین سلیقه بیمار بستگی دارد .برخی از افراد دوست دارند لابیاها بزرگ تر باشند و بعضی از افراد هم گمان می کنند که با بیشتر برداشتن بافت لبیای مینور به زیبایی واژن آنها افزوده می شود که در این مواقع متخصص جراحی زیبایی زنان موقعیت لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی می کند تا بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود .

V-Wedge resection

همان طور که از اسم این روش پیداست حاشیه لب های کوچک به حالت حرف V لاتین برداشته می شود و معمولا زمانی که قرار است بافت کمی از لابیاهای اضافه برداشته شود، از این روش استفاده می شود . از مهم ترین ویژگی این روش عدم آسیب وارد شده به اعصاب حسی واژن و لابیاها هست و در جراحی لابیاپلاستی نتیجه طبیعی تری را شاهد خواهیم بود و در حین جراحی خونریزی کمتری به وجود می آید و راحت تر می توان جراحی را انجام داد و جراح تمامی مراحل را با آرامش بیشتری پیش خواهد برد که به دنبال آن زخم های کمتر به وجود آمده و دوره نقاهت هم کوتاه تر خواهد بود .در بعضی از موارد برش ایجاد شده و منطقه برداشته شده به حالت حرف Y خواهد شد . برای اینکه بدانید از کدام از این تکینیک ها در جراحی شما استفاده خواهد شد باید یک جلسه مشاوره پیش از جراحی با متخصص خود داشته باشید و اطلاعات تکملیی وی را به دست بیاورید .

Z-Plasty Technique

لابیاپلاستی به روش z پلاستی چیست؟ در این روش بافت بیشتری برداشته می شود و قسمت های برداشته شده به شکل Z در خواهد آمد .حالت W هم وجود دارد که این دو تکنیک استفاه شده بیشتر در مواردی استفاده می شود که لابیا فرد خیلی بزرگ باشد.

بهترین روش عمل لبیاپلاستی کدام است ؟

قطعا بعد از آشنایی با تکنیک های عمل زیبایی لابیا ، سوال همه شما این است که کدام روش لبیاپلاستی از همه بهتر است ؟ در این باره نمی توانیم برای همه متقاضیان پاسخ یکسانی دهیم.  برای انجام این جراحی تکنیک های مختلفی ابداع گردید به این خاطر که مشکلات لابیاهای واژن در هر فرد ، متفاوت است و برای اینکه نتیجه مطلوبی از جراحی هر یک بدست آید ، نیاز است مطابق با اصلاح لازم ، برش دهی انجام شود. پس برای اینکه بدانید از میان انواع تکنیک های لابیاپلاستی کدام یک بهترین روش است ، باید ابتدا مشکلات لابیاهای واژن شما بررسی شود.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها