التهاب لگن در زنان

التهاب لگن یکی ازبیماری شایع در زنان است که علت بروز آن ورود میکروب از طریق دستگاه تناسلی به قسمت های فوقانی می باشد. التهاب لگن بیشتر در زنان جوان کمتر از25 سال رخ می دهد.

التهاب لگن

علل بیماری التهاب لگن

از علل های شایع بروز التهاب لگن انواع مختلف باکتری ها می باشد اما باکتری هایی که موجب بروز عفونت های سوزاک یا قارچ کلامیدیا می شوند از شایع ترین میکروب هایی هستند که موجب التهاب لگن می شوند.  عفونت های سوزاک یا قارچ کلامیدیا ازگروه بیماری های مقاربتی هستند که باید درمان شوند. برای دریافت اطلاعت بیشتر در این زمینه می توانید مقاله بیماری سوزاک را مطالعه نمایید.

یکی دیگر از عواملی که می تواند دربرزو التهاب لگن دخیل باشد استفاده ازلوازم آلوده در جراحی است.

علائم التهاب لگن

ترشح واژینال

 احساس درد در حین ادرار کردن

خون ریزی های غیر طبیعی

احساس درد در قمست زیرین شکم یا لگن

درد در حین رابطه جنسی

 داشتن تب

از التهاب لگن چگونه پیشگیری کنید :

برای پیشگیری از التهاب لگن باید معاینات پی در پی داشته باشید درمان بیماری های مقاربتی در پیشگیری از التهاب لگن بسیار تاثیر گذار می باشد.

در صورت  مشاهده شدن هرگونه از این نشانه ها بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید و تماس جنسی نداشته باشید این نشانه ها شامل :  لکه بینی  بین دوره های  قاعدگی ، ترشح بودار ، سوزش ادرار و زخم غیر طبیعی می باشد.

رژیم غذایی :

در مواردی که التهاب لگن بسیار حاد و شدید باشد باید از خوردن هرگونه مواد غذایی خودداری شود در این حالت از طریق وریدی مواد غذایی و مواد مغزی برای شما تجویز می شود.

راهکارهای مخصوص برای درمان  این بیماری :

یکی از روش های درمان التهاب لگن مصرف آنتی بیوتیک است با مصرف این دارو علایم این بیماری ازبین می رود در صورتی که التهاب لگن بسیار شدید باشد با تزریق آنتی بیوتیک در ورید درمان صورت می گیرد.

در برخی از موارد مانند تضعیف سیستم ایمنی بدن و یا بارداری برای درمان التهاب شدید ناحیه لگن ممکن است نیاز به بستری شدن بیمار باشد.

ممکن است بعد از مصرف آنتی بیوتیک بعد از گذشت 72 ساعت علائم این بیماری ازبین نرود و همچنان فرد سردرد داشته باشد که در این صورت فرد باید دو مرتبه به پزشک مراجعه نماید و دوباره ویزیت شود و روش دیگری برای درمان انتخاب شود. در دوره درمان التهاب لگن باید از تماس جنسی خودداری شود تا بهبودی کامل صورت گیرد.

 

 

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها