افزایش میل جنسی بعد از زایمان

افزایش میل جنسی بعد از زایمان چه راهکاری دارد؟ کاهش میل جنسی یکی از مواردی است که بسیاری از خانم ها بعد از زایمان با آن روبرو می شوند که بسیار هم شایع است. برخی خانم ها ممکن است تا سه ماه تمایلی به برقراری رابطه با همسر خود نداشته باشند، در حالی که برخی تا شش ماه هم آمادگی ذهنی برای رابطه ندارند. اما برای بهبود و افزایش میل جنسی بعد از زایمان چه می توان کرد؟ در ادامه با مطالعه و بررسی توضیحات دکتر لیلا خلیلی ، از علت وقوع این امر و چگونگی رفع آن ، اطلاع پیدا می کنید.

Increased libido after childbirth

علت کاهش میل جنسی بعد از زایمان

بارداری و زایمان یکی از خاص ترین مراحل زندگی خانم هاست به خصوص مادرانی که اولین تجربه بارداری خود را داشته اند. خستگی یکی از دلایل اصلی کاهش تمایل به برقراری رابطه جنسی در خانم ها بعد از زایمان است که به مرور این حالت از بین می رود و بهبود پیدا می کند. 

دلیل دیگر، کاهش سطح استروژن است که می تواند منجر به خشکی واژن شود که همین مورد یکی از دلایل بروز درد هنگام رابطه است که می تواند باعث کاهش میل جنسی در خانم ها شود. علاوه بر این، در خانم های شیرده هورمونی به نام پرولاکتین تولید می شود که تولید شیر از سینه ها را تحریک می کند که می تواند به بهبود میل جنسی کمک کند. 

کاهش میل جنسی بعد از زایمان چه مدت ادامه پیدا می کند؟

کاهش میل جنسی تا شش هفته و یا بیشتر بعد از زایمان کاملا طبیعی است، اما این که تا چه مدت ادامه پیدا می کند در هر خانمی متفاوت خواهد بود. حتی در بسیاری از موارد خانم ها می‌توانند از بعد از زایمان با همسر خود رابطه داشته باشند و توصیه می شود که حتما از روش های پیشگیری استفاده شود تا بارداری مجدد اتفاق نیفتد.  این احتمال هم وجود دارد که برخی خانم ها به خصوص مادران شیرده تا چند ماه میل جنسی نداشته باشند که برخی از مطالعات تا هجده ماه عدم تمایل به رابطه جنسی را نشان داده اند. 

بررسی راه های افزایش میل جنسی بعد از زایمان

خانم هایی که بعد از زایمان با کاهش میل جنسی روبرو‌ می شوند، باید استراحت کافی داشته باشند تا بدن آمادگی فیزیکی کافی را پیدا کند. در مرحله بعد، حتما با همسرتان در این مورد صحبت کنید و برقراری رابطه می تواند با لمس نواحی حساس بدن مامند کلیتوریس همراه باشد. می توانید دو تا سه هفته بعد از زایمان، رابطه داشته باشید و اگر متوجه کاهش میل جنسی در خودتان شدید، دو تا سه ماه به خود استراحت بدهید. 

در مواردی که عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی به دلیل بروز مشکلاتی مانند خشکی واژن باشد، نیاز است یکی سری داروها و مکمل ها توسط پزشک تجویز شود و یا از مرطوب کننده های واژنی چند بار در هفته استفاده شود. درمان هایی مانند کربوکسی تراپی یا سایر روش های جوانسازی واژن نیز موثر واقع خواهد شد. 

توصیه هایی در خصوص افزایش میل جنسی بعد از زایمان

  1. توصیه می شود خانم ها بعد از زایمان، به ورزش اهمیت بدهند، تا کمتر دچار استرس شوند و بتوانند رابطه جنسی خوبی با همسر خود داشته باشند. 
  2. معمولا بهتر است از مصرف قرص های پیشگیری از بارداری که خود باعث کاهش میل جنسی می شوند، خودداری شود و از دیگر روش های امن استفاده گردد. 
  3. یوگا و انجام تمرینات تنفسی می توانند به کاهش استرس و اضطراب کمک کنند. 
  4. از مصرف خودسرانه هر نوع دارو یا دنبال کردن هر نوع درمانی خودداری شود و حتما با پزشک خود در تماس باشید. 

تاثیر لابیاپلاستی بر افزایش میل جنسی بعد از زایمان

همان طور که می دانید ، پروسه بارداری و زایمان می تواند تا حدی ظاهر ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرار دهد. این امر خود موجب می شود که زنان پس از زایمان به خاطر ظاهر تغییر کرده واژن ، شوقی برای برقراری رابطه جنسی نداشته و به گونه ای اعتماد به نفس شان در این زمینه کاهش پیدا کند. به کمک عمل لابیاپلاستی ، می توان ظاهری طبیعی و مناسب برای لابیاهای واژن و به طور کلی ناحیه تناسلی خلق کرد و بر حس رضایت بانوان از زیبایی خود ، افزود.

 

Source: https://www.whattoexpect.com/first-year/week-18/lost-loving-feeling.aspx

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها