افزایش میل جنسی با جراحی لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش حس و میل جنسی می شود؟ افزایش میل جنسی با جراحی لابیاپلاستی امکان پذیر است؟  در پاسخ به این سوال ابتدا باید این مورد بررسی شود که آیا افراد از طریق لبیا ها به ارگاسم می رسند و یا حسی در این ناحیه دارند یا خیر؟ به طور حتم هیچ فردی از طریق لبیا ها تحریک و یا به ارگاسم نمی رسد و ناحیه حساس تنها کلیتوریس است.به همین دلیل جراحی باعث کاهش یا افزایش حساسیت ناحیه مورد نظر نمی شود، ضمن اینکه در بیشتر جراحی های z وs پلاستی عمل به صورت طولی است و اعصاب این ناحیه هم انتهایی هستند و دست نخورده باقی می مانند،عمل لابیاپلاستی همچون جراحی ابدومینوپلاستی نیست که اعصاب قطع شوند و بیمار به مدت طولانی احساس بی حسی کند. در نتیجه برداشت لبیا ها باعث کاهش حس جنسی و حساسیت نمی شود.

هودکتومی و حس جنسی

اما دغدغه بیمار بیشتر از زمانی شروع می شود که جراح زیبایی زنان تشخیص می دهد باید هودکتومی نیز انجام شود. بیشتر بیماران اینگونه تصور دارند که هودکتومی همان کلیتوریس است و نگران این موضوع هستند که بعد از جراحی دچار کاهش ارگاسم از ناحیه کلیتوریس شوند.

هود پوست پوشاننده ناحیه کلیتوریس است و با خود کلیتوریس بسیار تفاوت دارد، کلیتوریس بافت عصبی معادل پنیس یا آلت تناسلی مردانه است که در خانم ها باقی مانده و زیر هود جای دارد و عمل هودکتومی به هیچ عنوان با کلیتوریس مرتبط نیست. مگر آنکه نیاز باشد کلیتوریداکشن انجام شود( یعنی خود کلیتوریس کوچک شود).

افزایش میل جنسی با جراحی لابیاپلاستی

زمانی که عمل هودکتومی انجام می شود و پوست هود برداشته می شود به هیچ عنوان باعث اختلال در ارگاسم و میل جنسی نمی شود .میل جنسی اصلا مرتبط با ناحیه ژنیتال نیست، بلکه مربوط به افکار، هورمون ها، فانتزی های بیمار، پارتنر و…می باشد.

افزایش میل جنسی با جراحی لابیاپلاستی و هودکتومی

در بیمارانی هم که عمل کلیتوریس دارند و لازم است کلیتوریس کوچک شود، از آنجا که کلیتوریس قبلا مدام در معرض تحریک بوده، به طور معمول حساسیتش در زمان رابطه جنسی کم می شود و با انجام جراحی کلیتوریداکشن، کلیتوریس به سمت زیر چادر کشیده می شود و بعد از جراحی حساسیت بیشتری پیدا می کند، زیرا اعصاب کلیتوریس در قسمت پایین کلیتوریس هستند و جراحی قسمت فوقانی کلیتوریس باعث کاهش حس جنسی نمی شود.

آیا بزرگی هود باعث عفونت می شود؟

اگر هود خیلی بزرگ باشد یا حالتی چین چین داشته باشد، ممکن است میکروب و ضایعات قارچی بین آن ها رشد کنند، اما بیشتر عمل هودپلاستی به دلیل زیبایی انجام می شود، زیرا با برداشت لبیا و کاهش اندازه آن، اگر هود بزرگ بماند، علاوه بر اینکه یک ناهماهنگی ایجاد می شود، لبیا ماژور ها در قسمت پایین به یکدیگر می چسبند و در قسمت بالا فاصله زیادی ایجاد می کنند، به همین دلیل هودکتومی برای هماهنگ کردن قسمت فوقانی و تحتانی لبیا است.

افزایش میل جنسی با جراحی لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

بعد از عمل لابیاپلاستی متخصص زنان یک سری از دارو ها، صابون و اسپری را برای بیمار تجویز می کند که لازم است طبق تجویز پزشک به درستی استفاده شوند.

اصولا جراحی لابیاپلاستی نیاز به مراقبت های خاصی ندارد، تنها نکته مهم این است که بیمار جستجو نکند، یعنی با کمک آینه و موبایل مدام عکسبرداری نکند تا وضعیت خودش را بررسی کند، زیرا بیشتر بیمارانی که بعد از عمل چک می کنند بیشتر نگران می شوند و بخیه ها را اغلب دستکاری می کنند و چون بخیه های این ناحیه خیلی شل زده می شود تا ردی نگذارد. به همین دلیل باید صبر داشته باشند و حداقل 2 ماه بعد از جراحی نتیجه را مشاهده کنند.

آیا لابیاپلاستی همان ختنه در زنان است؟

عمل ختنه در زنان یک جراحی مرسوم در برخی از قبایل جهان می باشد. در طی عمل ختنه زنان، قسمت بزرگی از کلیتوریس و حتی کل کلیتوریس برداشته می شود، این کار با هدف کاهش میل جنسی در خانم ها انجام می شود. همچنین در طی این عمل قسمت زیادی از لابیاها نیز برداشته می شود. متاسفانه این قبایل بر این اعتقاد دارند که با استفاده این جراحی می توانند باعث حفظ باکرگی، کاهش میل جنسی و جلوگیری از انحراف جنسی در خانم ها شوند،هر چند که این دختران در آینده مشکلات بسیاری به دلیل این عوارض خواهند داشت. اگر عمل لابیاپلاستی و هودکتومی با تکنیک درستی انجام نشود و آسیب زیادی به لبیا ها و هود وارد شود، در حقیقت همان عمل ختنه در زنان انجام می شود، تنها با این تفاوت که در این روش این کار با استفاده از بی حسی و پزشک به صورت غیر آگاهانه انجام می شود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها