ارگاسم

 

 ارگاسم

یکی از مشکلاتی که امروزه باعث افزایش آمار طلاق شده است، مشکل ارگاسم در زنان می باشد. اگر فرد اطلاعاتی جزی نیز از دستگاه تناسلی خود و ساختار آن داشته باشد می تواند در بهبود شرایط زندگی خود و بسیاری از مشکلاتی که به این ناحیه مربوط هستند خاتمه دهد. از مشکلات شایع زنان ارگاسم می باشد.

ارگاسم جنسی در یک رابطه سبب تداوم رابطه و نزدیک شدن زوجین به هم می شود، معمولاً زوج هایی که رابطه های جنسی موفقی با هم دارند، در زندگی موفق نیز عمل می کنند.

تعریف افراد از ارگاسم بسیار متفاوت است، بهتر است ابتدا چند تعریف کلی از ارگاسم را بیان کنیم و سپس به بررسی علل و مشکلات آن بپردازیم.

برخی معتقد هستند ارگاسم جنسی تغییرات فیزیکی و روحی ای ست که همزمان رخ می دهند، آن ها معتقد هستند که این تغییرات محدود به جسم فرد نمی شود. به عبارتی ارگاسم اوج لذت جنسی یک زن می باشد که نقش مرد در آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

در روابط جنسی زن و مرد، مردان باید بدانند که زنان نیاز به تحریک شدن دارند و با یک پیشنوازی خوب می توانند رابطه جنسی خیلی خوبی را تجربه کنند.

ارگاسم در زنان به صورت های مختلفی صورت می گیرد، بسیاری از زنان ارگاسم کلیتورال دارند، ارگاسم کلیتورال فقط از طریق مالش کلیتوریس صورت می گیرد و بدون انجام دخول فرد به ارگاسم می رسد.

در بسیاری دیگر از زنان نیز فقط ارگاسم واژینال وجود دارد که فرد باید با دخول به ارگاسم برسد.

در گروهی دیگر از زنان نیز هر دوی این ارگاسم ها وجود دارد.

به هر حال زنان در هر دو حالت یک مفهومی از ارگاسم را تجربه می کنند.

از اصلی ترین مسائلی که در ارگاسم زنان نقش دارد نقطه جی می باشد که به شرح آن خواهیم پرداخت.

ارگاسم در خانم ها به دو دسته کلیتورال و واژینال تقسیم بندی می شود. که بیش از 85 درصد خانم ها تنها ارگاسم کلیتورال را تجربه می کنند. مهم نیست که بانوان کدام نوع ارگاسم را تجربه می کنند، مهم این است که ارگاسم را تجربه کنند. نقاط جی، نقاط حساسی در قسمت داخلی واژن هستند که هنگام رابطه جنسی تحریک می شوند و باعث ایجاد ارگاسم می شود. این نقاط در همه خانم ها وجود دارد، اما در برخی از آن ها حساسیت این ناحیه کم و یا از بین می رود. امروز با استفاده از تکنیک Gpoint  یا  G Shotمی توان با تزریق ژل به نقاط خاصی از واژن، این نقاط را تحریک کنیم و باعث افزایش میزان ارگاسم در حین رابطه جنسی شویم، با تزریق نقطه G می توانیم تغییر بزرگی در زندگی خانم ها ایجاد کنیم.

صحبت های دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در ارتباط با اوشات و لیفت با نخ لابیاماژور

 

نقطه جی

نقطه جی، نقطه ای ست که در بسیاری از زنان وجود دارد.

عقاید مختلفی در مورد کاربرد این نقطه بیان شده است، مثلا برخی از دانشمندان معتقدند این نقطه باعث کاهش درد زایمان طبیعی خواهد شد و برخی دیگر نیز به این اعتقاد دارند که صرفاً کاربرد آن در ارضاهای جنسی است.

اگر می خواهید بدانید که شما نیز این نقطه را دارید یا خیر باید انگشت خود را تا دو بند انگشت وارد واژن کنید تا نقطه ای کوچک و نسبتاً برجسته را زیر انگشت خود حس کنید. این نقطه معمولا در حالت ساعت 12 واژن قرار دارد و جنس آن نسبت به بقیه قسمت های واژن متفاوت است.

با فشردن نقطه جی به علت وارد شدن فشار احساس تخلیه ادرار به شما دست خواهد داد که بهتر است قبل از چک کردن این نقطه مثانه شما خالی باشد.

کشف نقطه جی یکی از ملزومات زندگی زناشویی می باشد، زیرا بدین صورت فرد پس از کشف آن در روابط جنسی احساس لذت بیشتری خواهد کرد و هر موضوعی که رابطه جنسی را به شکل بهتری سوق دهد، می تواند در تداوم یک رابطه مؤثر باشد و تأثیر زیادی نیز داشته باشد.

معمولاً تعداد نورون های عصبی در این نقطه بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل بسیار حساس  است.

گاهی این نقطه نیاز به تقویت دارد، با اینکه بعضی از زنان این نقطه را در واژن خود دارند ولی در هنگام روابط واژینال آن را حس نمی کنند. بدین صورت با مشکلاتی در روابط جنسی خود رو به رو می شوند.

خوشبختانه امروزه به کمک روش هایی می توان مشکلات ارگاسم را درمان کرد و نقطه جی را تقویت نمود.

علل به ارگاسم نرسیدن زنان

عدم رسیدن فرد به ارگاسم به شکل های مختلفی می تواند بروز کند، برخی از افراد هستند که اصلا ارگاسم را تجربه نکرده اند چه با رابطه جنسی چه با خودارضایی.

در گروهی دیگر از زنان، فرد با شریک جنسی خود نمی تواند ارگاسم را تجربه کند، حال حتی اگر شریک جنسی خود را عوض کند، باز هم شرایط به همین صوت باقی خواهد ماند.

در برخی دیگر نیز فرد با وجود ارگاسم های فراوان در گذشته، نمی تواند دیگر به برقراری رابطه جنسی بپردازد.

بعضی از زنان فقط در شرایط خاصی می توانند ارگاسم را تجربه کنند مثلا برخی در هنگام روابط مقعدی، برخی روابط دهانی و … .

حال علت اینکه چرا مشکلاتی نظیر این ها به وجود می آید نیاز به بررسی بیشتر دارد.

گاهی اختلالات هورمونی مانع از فعالیت جنسی زن می شود، ویا در برخی موارد کاهش هورمون استروژن همچون در دوره یائسگی سبب خشکی واژن شده و به همین دلیل زن هنگام برقراری رابطه جنسی دچار درد و خونریزی می شود و به مرور از رابطه جنسی بیزار می شود.

مشکلات و اختلالاتی که در اندام های حفره لگنی وجود دارند می توانند سبب انزجار زن از روابط جنسی شوند، یا گاهی باعث تحمیل دردهای گوناگون در زنان شوند که به مرور این مسئله باعث شود که انان ترجیح بدهند رابطه جنسی نداشته باشند.

مشکلات ذهنی افراد نسبت به برقراری رابطه جنسی ممکن است فرد را درگیر واژینیسموس کند و یا فرد نسبت به مسائل جنسی بی تفاوت شود.

مصرف دخانیات و الکل ها می توانند از موارد آسیب به اختلال ارگاسم در زنان باشند.

افزایش سن و ورود فرد به دوره یائسگی و همچنین تغییرات فیزیولوژیکی بدن از عواملی ست که فرد را نسبت به مسائل جنسی بیزار می کند.

شکل بد دستگاه تناسلی و کاهش اعتماد به نفس زنان از مواردی ست که می تواند فرد را از روابط جنسی دور کند.

واژینیسموس از رایج ترین مشکلاتی ست که فرد با اینکه تمایل به برقراری رابطه جنسی را دارد ولی پس از مدتی از تلاش برای برقراری رابطه جنسی دلزده شده و دیگر میلی به انجام رابطه جنسی نخواهد داشت.

روش های بهبود ارگاسم

ارگاسم در خانم ها با آقایان کاملا متفاوت است، در آقایان ارگاسم حالتی فیزیولوژیک است و نیازی به درگیری فکر و احساسات در طول رابطه نیست. اما در خانم ها ارگاسم کاملا متفاوت و مولتی ارگان است. به این معنی که ارگاسم در خانم های غیر از آنکه به اندام جنسی به فکر، هیجانات، فانتزی ها و هورمون ها بستگی دارد و در مرحله آخر مربوط به خود دستگاه تناسلی است. این بدان معنی است که اگر خانمی درگیری ذهنی داشته باشد و یا  این باور را داشته باشد که به ارگاسم نمی رسد، قطعا ارگاسم را در طول رابطه تجربه نخواهد کرد به این دلیل که ارگان ابتدایی درگیر است و این درگیری اجازه نمی دهد تا شخص به ارگاسم برسد.

فانتزی ها و هیجانات در ارگاسم

برای ارگاسم لازم است تا خانم رابطه خوبی با فرد داشته باشد و فانتزی های مخصوص جنسی با رابطه عاطفی ایجاد شود. اگر ذهن آماده باشد و رابطه بین دو طرف عاطفی باشد قطعا فرد ارگاسم خوبی را تجربه خواهد کرد.

هورمون ها در ارگاسم

در خانم ها هورمون های اصلی استروژن پروژسترون است، اما هورمون جنسی دیکر به نام تستوسترون نیز دارند که میزان آن در آقایان بیشتر است و علت فانتزی جنسی، میل جنسی، تمایل جنسی و متابولیسم مربوط به تستوسترون است. در خیلی از خانم ها ممکن است میزان این هورمون کم باشد.

تاثیر ناحیه تناسلی بر ارگاسم

ارگاسم خانم ها یا داخلی است و یا کلیتورال و خارجی است. ارگاسم واژینال در اکثر خانم ها کم است به این دلیل که کلیتوریس در اکثر خانم ها قابل دسترس است و به راحتی تحریک می شود و خانم هایی که ارگاسم کلیتورال داشته باشند از نظر ارگاسم واژینال دچار مشکل می شوند. ارگاسم واژینال مخفی تر و داخل تر است  و برای انکه این ناحیه دچار تحریک شود حتما باید پوزیشن خاص و مدت زمان طولانی تحریک شود تا در نتیجه باعث ایجاد ارگاسم و تحریک پذیر شود .

در نتیجه ارگاسم واژینال کلا در دنیا کم اتفاق می افتد به خصوص در خانم های ایرانی.

برای یک ارگاسم خارجی خوب علاوه بر سه عنصر بالا نباید ناحیه ژنیتال دچار خشکی واژن باشد، به این معنی که خشک بودن، درد داشتن، واژینیسموس و… از ارگاسم جلوگیری می کند.

ارگاسم

 

یکی از علل مشکلات ارگاسم همانطور که گفتیم برجسته نبودن نقطه جی می باشد به همین دلیل با برجسته کردن آن می توانیم ارگاسم را بهبود ببخشیم.

همانطور که گفتیم مشکلات هورمونی و اندام های حفره لگنی در سرد شدن زنان می تواند مؤثر باشد، یکی از مشکلاتی که در مورد آن صحبت کردیم خشکی واژن و یا دردهای مزمن لگنی می باشد که ممکن است علت آن ها فیبروم ها، بافت اندومتریوز و کیست های گوناگون باشد، با درمان هر یک از آن ها و رفع علائم آزار دهنده آن می توانید رابطه جنسی خود را بهبود ببخشید.

زنانی که به دلیل مشکلات ذهنی و یا گذشته خود از روابط جنسی بیزار شده اند باید سعی بر رفع تیرگی های ذهنی خود بکنند تا بتوانند رابطه جنسی موفقی را تجربه کنند.

به این گروه از زنان روانکاوان و روانشناسان و در مواقع لزوم روانپزشکان می توانند کمک شایانی بکنند.

در صورت داشتن واژینیسموس قبل از سرد شدن نسبت به برقراری رابطه اقدام به درمان خود کنید.

 

گفتیم که در برخی موارد نقطه جی نیاز به تقویت دارد، یکی از بهترین و مؤثرترین روش های درمان ارگاسم که افراد زیادی نیز از آن نتیجه گرفته اند، تقویت نقطه جی با تزریق فیلرها و ژل و یا در صورت امکان تزریق چربی در این ناحیه است، با انجام این کارها حساسیت نقطه جی بالا رفته و فرد احساس بهتری در رابطه خواهد داشت، علت انجام این کار این است که فقط در برخی پوزیشن ها نقطه جی به خوبی تحریک می شود، اما هنگامی که فرد نقطه جی برجسته ای داشته باشد، در هر پوزیشن جنسی ای نقطه جی با آلت مرد برخورد بیشتری دارد و باعث تقویت ارگاسم و تجربه چندین ارگاسم می شود.

زنانی که به خاطر اختلالات هورمونی دچار بی میلی به رابطه جنسی شده اند با مصرف قرص های هورمونی و از طرفی تنظیم میزان هورمون ها می تواند به بهبود شرایط جنسی این زنان کمک کند. برای مثال داروهای استروژنی می توانند حتی به صورت موضعی تجویز شده و باعث بهبود ساختار درونی واژن و افزایش خون در آن منطقه شوند.

در زنانی که از شکل ظاهری دستگاه تناسلی خود ناراضی هستند می توانیم عمل لبیاپلاستی برای تغییر شکل لبیاها، عمل زیبایی کلیتوریس برای رفع بلندی کلیتوریس، پرینورافی و … را توصیه کنیم.

اگر فرد به علت گشاد بودن واژن دچار بی میلی شده است، لیزر ژولیت و مونالیزا و برخی دیگر از درمان های مکمل می توانند در رفع بسیاری از مشکلات جنسی زن از جمله گشاد بودن واژن کمک کنند. همچنین در کسانی که ناحیه تناسلی تیره ای دارند نقش بسیار مؤثری دارند.

زن و شوهر هایی که قبل از انجام رابطه جنسی پیشنوازی دارند، کمتر دچار اختلالات ارگاسم می شوند. افزایش آگاهی نسبت به پوزیشن های جنسی از دیگر راه های بهبود شرایط جنسی می باشد.

ارگاسم
ارگاسم

Oshot و G shot چیست؟

O shot یک روش برای افزایش ارگاسم بیرونی یا ارگاسم کلیتورال می باشد به این دلیل که سلول های بنیادی و پلاکت ها می توانند باعث ایجاد رگ سازی، بافت سازی و افزایش عروق شوند و در نتیجه تقویت سیستم عصبی را داشته باشند، می توان از روش درمانی O shot برای افزایش تحریک پذیری کلیتوریس و در نتیجه ارگاسم استفاده کرد.
در روش O shot تنها از پی آر پی بیمار استفاده می شود، بعد ازگرفتن خون بیمار پلاکت های خالص جداسازی می شوند و به ناحیه مورد نظر منتقل می شود .
لازم به ذکر است که پی آر پی برای موارد بسیاری استفاده می شود به طور مثال برای رشد مو، از بین بردن چروک های صورت، زیر پلک و… همگی می توان از پی آر پی استفاده کرد. در حوزه زنان هم می توان از پی آر پی برای Oshot استفاده کنیم که راه تزریق آن در ناحیه کلیتوریس است.
برای G point هم می توان از پی آر پی استفاده کنیم که با ترکیب ژل می شود، G spot.
منظور از G spot در حقیقت به معنای تزریق ژل به ناحیه است، بعد از تشخیص متخصص زنان نواحی از ناحیه تناسلی که Gpoint در آن ها وجود دارند برای افزایش ارگاسم واژینال استفاده می گردد. این روش ها در حالت کلی برای افزایش ارگاسم است، G spot برای افزایش ارگاسم داخلی و O shot برای افزایش ارگاسم بیرونی استفاده می شود.

اوشات درمانی

یکی از بهترین و اصلی ترین راه های درمان مشکلات ارگاسم زنان اوشات درمانی می باشد که طی آن از طریق خون بیمار به پلاکت های وی دسترسی پیدا می کنند و پس از خالص سازی آن ها را به همراه فاکتورهای رشد، در نقطه جی تزریق می کنند.

ابتدا مقدار لازم خون را از بدن دریافت کرده سپس به کمک دستگاه سانتریفیوژ پلاسمای سرشار از پلاکت های بیمار را جداسازی می کنند. این پلاسما به همراه فاکتورهای رشد در نهایت به نقطه جی که قبل از تزریق طی فرایندی کاملاً سر و بی حس شده است تزریق می شود.

اوشات درمانی در درمان بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، جوانسازی واژن، بازسازی پوست و … کاربرد دارد و در بسیاری از موارد، نتیجه درمان بالای 90 درصد است.

سؤالات رایج در مورد درمان ارگاسم

من اصلا ارگاسم را تا الآن تجربه نکرده ام، آیا می توان امیدی به درمان من داشت؟

پس از مراجعه به پزشک و معاینه شما می توان پاسخ قطعی به سؤالتان داد.

افرادی که اصلا ارگاسم ندارند آیا این روش ها کمک کننده است یا خیر؟

می توان گفت O shot یا G spot برای ایجاد ارگاسم نیستند و نمی توان بیماری که اصلا ارگاسم را تجربه نکرده است به طور قطعیت گفت با این روش ها فرد ارگاسم را تجربه می کند، بیشتر این روش ها برای افزایش و بهبود ارگاسم داخلی و بیرونی استفاده می شود نه ایجاد ارگاسم، اما در برخی موارد بعد از تزریق O shot یا G spot بیمار ارگاسم را پیدا می کند زیرا سلول های این ناحیه تحریک می شود و سبب ایجاد ارگاسم می شوند .
O shot یا G spot در همراهی با لیزر یا آر اف باعث عصب سازی و رشد ناحیه ژنیتال می شوند در نتیجه اثری بیشتر دارد، به این دلیل که زمانی که لیزر استفاده می شود، این ناحیه تحریک می شود و باعث رگ سازی بیشتر و در نتیجه جذب بیشتر مواردی مثل پی آر پی می شود .

فرق پی آر پی و O shot در چیست؟

تفاوتی که این دو روش با یکدیگر دارند، در محل تزریق است. O shot در محل کلیتوریس برای افزایش ارگاسم تزریق می شود اما پی آر پی در نواحی مختلف بدن به منظور جوانسازی می تواند استفاده شود، در ناحیه واژن برای جوانسازی، از بین بردن چروک و سفید سازی ناحیه تناسلی کاربرد دارد .

آیا استفاده از این روش ها نیاز به تکرار دارد؟

بسته به میل جنسی و تحریک پذیری بیمار دارد، گاهی تنها یکبار تزریق ممکن است شرایط را برای یک تا دو سال برای فرد ایده آل کند، گاهی هم اینگونه نیست. در حالت کلی در مدت دو ماه بعد، نیاز به تزریق مجدد است .

آیا می توان همزمان با تزریق چربی عمل لیپوماتیک انجام داد؟

بله می توان همزمان با عمل تقویت نقطه جی برخی از عمل ها همچون لیپوماتیک، لبیاپلاستی، عمل زیبایی کلیتوریس و …. نیز صورت بگیرد.

آیا می توانم با مصرف داروهای استروژنی خشکی واژن خود را درمان کنم؟

مصرف خودسر قرص های استروژنی سبب سرطان تخمدان خواهد شد، به همین دلیل مصرف خودسرانه آن ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

آیا ممکن است تزریق فیلر عوارض خاصی داشته باشد؟

مهارت پزشک و انتخاب متریال عالی از ابزار های مهم کار هستند که ضعف در هر کدام از ان ها باعث نتیجه عکس دادن می شود.