آیا لابیاپلاستی همان ختنه در زنان است؟

آیا لابیاپلاستی همان ختنه در زنان است؟یکی از سوالات شایع بانوان از دکتر لیلا خلیلی این است که، آیا لابیاپلاستی همان ختنه در زنان است؟در ادامه دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان به بررسی پاسخ برای این سوال می پردازند، با ما همراه باشید.

عمل ختنه در زنان یک عمل مرسوم در برخی از قبایل در جهان است که در طی این عمل قسمتی از کلیتوریس یا خود کلیتوریس با هدف کاهش میل جنسی در خانم ها برداشته می شود.

همینطور قسمت زیادی از لبیا ها در طی این عمل برداشته می شود، در واقع این قبایل این اعتقاد را دارند که با این جراحی و آسیب به حس جنسی خانم ها می توانند باعث حفظ باکره ای و کاهش میل جنسی و جلوگیری از انحراف جنسی در خانم ها شوند، هر چند که این دختران در آینده مشکلات زیادی به دلیل عوارض این جراحی خواهند داشت، اگر که لابیاپلاستی و جراحی هودکتومی با تکنیک درستی انجام نشود و آسیب زیادی به لبیا ها و هود وارد شود، در واقع همان عمل ختنه انجام می شود با این تفاوت که این بار با استفاده از بی حسی و پزشک غیر آگاهانه این کار انجام می شود.

پس توصیه می شود همل های زیبایی زنان خصوصا لابیاپلاستی و هودکتومی توسط جراح با تجربه در این زمینه انجام شود.

آیا لابیاپلاستی همان ختنه در زنان است؟

 لابیاپلاستی بدون جراحی

برخی از مراجعین دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان این سوال را مطرح می کنند که آیا لابیا پلاستی بدون انجام برش امکان پذیر می باشد یا خیر؟یکی از روش های جدید لابیاپلاستی که با دستگاه مخصوصی انجام می شود روش سافتنینگ می باشد که در این روش با استفاده از وسیله ای مخصوص سافلینگ، لابیا ها بدون ایجاد برش و بخیه زدن تراش داده می شود باید به این نکته اشاره کرد که انجام این  روش لابیاپلاستی برای افرادی مناسب می باشد که اندازه لابیاهای آن ها کوچکتر از یک سانت و یا خواستار تغییر شکل و تغییر رنگ لابیا می باشند

هزینه عمل لابیاپلاستی

همان گونه که هیچ یک از جراحی های زیبایی شامل بیمه نمی شود عمل جراحی لابیاپلاستی نیز شامل بیمه نمی شود، هزینه جراحی با توجه به نیازهای هر شخص متفاوت می باشد و نمی توان هزینه دقیقی را برای آن بیان کرد .اگر قصد انجام عمل جراحی زیبایی واژن و یا جراحی لابیاپلاستی را دارید می توانید با شماره های مطب دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان تماس حاصل فرمایید .

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

نیاز است که مراقبت هایی بعد از جراحی لابیاپلاستی انجام شود تا فرد زودتر به بهبودی کامل دست یابد. برخی از این اقدامات عبارتند از:

استفاده از کمپرس سرد به مدت دو روز

استفاده از پماد تتراسایکلین به مدت دو روز

جلوگیری از ورزش تا 3 هفته بعد از عمل

عدم نزدیکی جنسی به مدت یک ماه بعد از عمل

و انجام تمام توصیه هایی که جراح زیبایی زنان قبل و بعد از جراحی به شما ارائه می دهد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری