جراحی زیبایی واژن

عمل لابیاپلاستی labioplasty

یکی از موارد زیبایی که امروزه برای زنان بسیار حائز اهمیت است زیبایی آلت تناسلی و واژن است که امروزه بسیاری از زنان اقدام به انجام آن می نمایند. به عمل زیبایی آلت تناسلی زنان عمل لابیاپلاستی ( labioplasty ) نیز می گویند.

در طی این عمل لب های داخلی و خارجی در صورت بد فرم شدن و شل شدن، جمع و کوچک می شوند و در صورت نامتقارن بودن نیز عمل قرینه سازی صورت می گیرد که سبب زیبا شدن ظاهر ناحیه می شود.

یکی دیگراز اعمال زیبایی که برای زنان انجام می شود تنگ کردن واژن است که طی آن اندازه واژن کاهش می یابد. به این عمل نیز پرینورافی می گویند.

این دو عمل در جهت زیبا سازی ناحیه خارجی واژن صورت می گیرد که توسط یک پزشک متخصص انجام می شود.

جراحی لابیاپلاستی یا جراحی واژن

چه کسانی نیاز به این عمل دارند؟

  • – افرد سن بالا
  • – افرادی که زایمان طبیعی کرده اند و دچار افتادگی لب های واژن شده اند
  • – افزایش و کاهش وزن زیاد : در کسانی که دچار افزایش وزن شده اند میزان چربی در ناحیه عانه افزایش می یابد که پوشیدن لباس تنگ ممکن است باعث اذیت شدن فرد شود. همچنین پس از لاغر شدن نیز باعث شل شدن واژن می شود.
  • – دلایل ارثی

این عمل دشوار نبوده و فرد پس از 2-3 روزاستراحت می تواند به اعمال و کارهای روزانه خود بپردازد.

از انواع دیگر اعمال زیبایی لیپولیزر لیپوساکشن می باشد که در افرادی که میزان چربی در ناحیه عانه آنها زیاد می باشد، چربی از این ناحیه خارج می شود.

برعکس این حالت وقتی است که به ناحیه لب های واژن به دلیل شل شدگی و افتادگی، چربی تزریق می شود که چربی بیشتر از نواحی شکم و پهلوها کشیده می شود و به این ناحیه تزریق می شود.تزریق چربی بیشتر در افراد سن بالا توصیه می شود.

Call Now Button