لیزر واژینال و سفید کردن واژن

آیا امکان انجام لیزر لیزر واژینال و سفید کردن واژن همراه با هم وجود دارد؟ درصد تاثیر گذاری لیزر سفید سازی واژن چقدر است؟ لیزر ژولیت از نوع Er.YAG است، نسبت به لیزر co2مزایایی دارد، خصوصا در رابطه با روشن سازی پوست، حالت تهاجمی، عوارض، سوزش و درد در زمان درمان به نسبت لیزر co2 کمتر است. با توجه به اینکه این نوع لیزر کم تهاجمی تر است، اما می تواند اثری معادل لیزر co2 داشته باشد.

امروزه یکی از معضلات شایع خانم ها که با آن درگیر هستند، تیرگی ناحیه ژنیتال است. تیرگی ناحیه ژنیتال علل مختلفی دارد، یکی از آن ها نژاد و ژنیتک آسیایی خانم های ایرانی، عوامل دیگری که می توانند در این تیرگی تاثیر گذار باشند شامل، افزایش هورمون ها، استحکاک، ورزش سنگین، پوشیدن لباس های تنگ و افزایش برخی مواد معدنی در خون است که می تواند باعث تیرگی ناحیه ژنیتال شود.برای رفع تیرگی ناحیه ژنیتال خیلی روش های مختلفی وجود ندارد، استفاده از برخی از داروها، اسید ها، لوسیون ها و در نهایت یکی از درمان های موثر استفاده از لیزر است، که می تواند در درمان تیرگی ناحیه تناسلی کمک کنند.

لیزر سفید کردن واژن

لیزر وایتنینگ یکی از مواردی است که بیشتر مراجعین به مطب در خصوص آن از دکتر لیلا خلیلی جراح زیبایی زنان سوال دارند، باید گفت برای روشن سازی پوست ناحیه ژنیتال، روش های زیادی وجود ندارد، یا باید از لیزر استفاده کرد، یا از داروهای اسیدی، کرم ها و لوسیون ها و یا در برخی موارد از مزوتراپی و پی آر پی هم می توان استفاده کرد. دستگاه کربوکسی هم می تواند در این مورد کمک کننده باشد، ولی می توان گفت موثر ترین این روش ها در کنار دارو ها استفاده از لیزر است. خود لیزر به تنهایی شاید کارایی نداشته باشد، چرا زمان احیای مجدد پوست ناحیه تناسلی بیشتر از سایر قسمت های بدن است، در نتیجه زمانی که از لیزر استفاده می کنیم باید این کار به صورت ترکیبی انجام شود و از دارو های دیگر در کنار لیزر استفاده شود تا هم از عوارض لیزر بکاهیم و هم اثر گذاری این روش را تقویت کنیم.

لیزر واژینال و سفید کردن واژن

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر سفید کردن ناحیه ژنیتال

به طور متوسط سه جلسه لازم است، اما افرادی هستند که پایه پوستی روشن تری دارند، تنها با یک یا دو جلسه درمان نتیجه دلخواه را می گیرند، در مقابل افرادی هستند که پایه پوستی تیره تر دارند و ناحیه ژنیتال به نسبت تیره تر است، این افراد اغلب به جلسات بیشتری نیاز دارند. می توان گفت تعداد جلسات مورد نیاز در هر فرد بسته به پوست و مراقبت های بعد از آن دارد.

لیزر واژینال و سفید کردن واژن

این امکان وجود دارد که هر دو این درمان را در یک جلسه انجام دهیم. در رابطه با لیزر موهای زائد هم می توان گفت ممانعتی ایجاد نمی کند و فرد می تواند دو روز بعد از لیزر موهای زائد، لیزر وایتنینگ انجام دهند، اما بعد از لیزر سفید سازی واژن باید یک ماه فاصله برای لیزر موهای زائد قرار دهید.

درمان تیرگی واژن با محصول REVO

یکی از مشکلات شایع در زیبایی زنان، تیرگی ناحیه ژنیتال است، این امر در نژاد آسیایی به مراتب بیشتر شایه است.

علل مختلفی برای تیرگی ناحیه ژنیتال وجود دارد از جمله،  علل ژنتیک، پوشیدن لباس زیر های تنگ و تیره، ورزش و کاهش هورمون ها می تواند موثر باشد.

متاسفانه روش های زیادی برای درمان تیرگی ناحیه ژنیتال وجود ندارد، از مهم ترین روش های درمان استفاده از مواد شیمیایی برای لایه برداری و همین طور استفاده از لیزر در درمان تیرگی ناحیه ژنیتال است.

محلول Pink یکی از موادی است که بیمار می تواند در منزل و بدون نیاز به پزشک انجام شود. این محلول به تدریج به روشن شدن رنگ ناحیه ژنیتال، کمک می کند.

یکی دیگر از مواد شیمیایی که می تواند در درمان تیرگی ناحیه ژنیتال، خیلی کمک کمک کننده باشد، محصول REVO است. تفاوتی که این محصول با پینک دارد این است که، باید در مطب و توسط پزشک استفاده شود، اما این محصول اثرات خیلی خوبی دارد و در 3 جلسه استفاده از این محصول تا حد 50 تا 60 درصد تیرگی ناحیه ژنیتال از بین می رود.

در رابطه با درمان تیرگی ناحیه ژنیتال، اغلب توصیه می شود به درمان های ترکیبی. به این معنی که بهتر است در مرحله اول از این محصول REVO استفاده کرد، سپس لیزر و در ادامه بیمار از محصولاتی همچون  Pink  ، برای ادامه و ماندگار بودن روشنی ناحیه تناسلی استفاده کند.

آیا لیزر می تواند باعث تیرگی ناحیه ژنیتال شود؟

اصولا اگر وایتنینگ برای بیماران به صورت اصولی و با تنظیمات درست انجام شود و سوختگی ایجاد نشود، با لیزر سفید کردن واژن، ناحیه تناسلی تیره تر نمی شود.

گاهی هم خیلی از بیماران انتظارات بیش از اندازه از لیزر واژینال دارند، و با 30 تا 40 درصد بهبودی رضایت ندارند، در حالی که هر وقت شک کردید که لیزر واژینال برای وایتنینگ تاثیر ندارد، باید با رنگ لبیا مینور مقایسه کنید، تا متوجه تغییر رنگ ناحیه ژنیتال خود شوید.

لیزر واژینال و سفید کردن واژن

آیا پوست بعد از لیزر سفید سازی، حالت لک پیدا می کند؟

خیر، اگر لیزر با تنطیمات درستی انجام شود و سوختی های عمیق ایجاد نکند، به هیچ وجه لک بر پوست ایجاد نمی شود.
با لیزر ژولیت سوختی های عمیق بر پوست ایجاد نمی شود.

درصد تاثیر گذاری لیزر سفید سازی

در طول سه جلسه فرد می تواند به صورت متوسط حدود 30 تا 40 درصد، تاثیر لیزر را بر پوست مشاهده کند. در برخی از بیماران این تاثیرگذاری خیلی بیشتر می باشد.

دوره نقاهت بعد از لیزر سفید کردن

لیزر دوره نقاهتی ندارد تنها ممکن است بیمار حدود نیم ساعت سوزش داشته باشد، باید سه روز از لوسیون ها استفاده شود و محدودیت و مراقبت خاصی ندارد.

استفاده از لیزر یا کربوکسی تراپی

کربوکسی به منظور افزایش خونرسانی استفاده می شود، افزایش خون رسانی می تواند به عنوان کمک کننده برای لیزر استفاده شود، به تنهایی نمی توان در سفید کردن ژنیتال موثر باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها