لابیاپلاستی ماژور

لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی، یکی از عمل‌هایی است که خیلی از زنان از وجود همچین عملی بی‌خبر هستند و این در حالی است که زنان زیادی از بدشکلی لابیاماژورها یا لبیاماژورهای خود رنج می‌برند. به همین دلیل ما سعی می‌کنیم در مورد این عمل زیبایی اطلاعات جامعی به افرادی که نیاز به انجام این عمل دارند ارائه دهیم تا با دقت جراح خود را انتخاب کنند و سپس اقدام به انجام این عمل کنند.

از پرتکرارترین سوالاتی که همیشه در پیج اینستاگرام خانم دکتر لیلا خلیلی و در طی استوری‌های روزانه ایشان از ما پرسیده می‌شود، سؤالاتی هستند که در مورد عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی و به طور کلی لابیاپلاستی پرسیده می‌شود.مهمترین بخش در دستگاه تناسلی خانم ها، لبیامینور ها و لبیا ماژور ها هستند . لبیامینور ها بافت پوشاننده دهانه واژن می باشد که در برخی از افراد ممکن است بیش از اندازه بزرگ باشد که نیاز به جراحی وجود دارد. اما لبیا ماژور ها دو بافت پوستی حاوی چربی هستند که وظیفه اصلی آن ها محافظت از لببامینور ها می باشد. گاهی اوقات ممکن است لبیا ماژور ها دچار تغییر شکل شوند .

صحبت های دکتر لیلا خلیلی در رابطه با عمل لابیاپلاستی ماژور

علت تغییر شکل لبیا ماژور ها

افزایش سن
کاهش هورمون ها
تغییر وزن ناگهانی
ورزش سنگین
وعلل های مختلف دیگر می تواند باعث تغییر شکل لبیا ماژور ها شود.
برای ایجاد تغییر زیبایی در لبیا ماژور ها بسته به مشکل و خواست بیمار، روند کار متفاوت است، در نتیجه می توان گفت تغییر شکل لبیا ها به دو دوسته کلی تقسیم می شود،تغییر شکل با حجم دهی با تزریق چربی یا فیلر و یا با کمک جراحی، این تغییر شکل در لا بیا ها ایجاد شود ، لازم به ذکر است که گاهی اوقات راه حل سومی نیز وجود دارد و آن تغییر شکل به روش لیفت با نخ است، پس می توان گفت بسته به اینکه خواسته فرد از نتیجه جراحی چیست اهداف و روش های درمان متفاوت است .

تزریق چربی برای تغییر شکل لابیا

معمولا افراد تغییر شکل با تزریق چربی را انتخاب می کنند، نکته ای که در این روش باید در نظر گرفته شود این است که در تزریق چربی، حجم چربی تزریق شده به مراتب بالا است که این سبب می شود در ابتدا بیمار رضایت کافی را داشته باشد، اما بعد از مدتی قسمت اعظم این چربی توسط بدن جذب می شود و سبب می شود چروک های این نواحی بیشتر از قبل قابل رویت باشد.

تزریق ژل به لبیا ها

این روش یشتر در بیمارانی که با حجم کم تزریق، تمایل به تغییر شکل دارند مناسب است .

لیفت با نخ برای تغییر شکل لابیا

روش بعدی در تغییر شکل لا بیا ها لیفت با نخ هستند، منظور از این روش از بین بردن چروک ها و شلی های لبیا ماژور ها است این روش با کمک نخ های مخصوص، به مرور زمان،چروک و شلی در این ناحیه را برطرف میکند .لیفت با نخ بیشتر در بیمارانی که تصمیم به جراحی ندارند و یا میزان چروکی و شلی کمتری دارند انتخاب مناسبی است.

جراحی لبیاپلاستی ماژور

اما زمانی که بیمار تمایل به حذف کامل چروک ها، بدون حجم دهی خیلی بالا دارد و به اصلاح خواستار حالت باربی باشد، دیگر این روش ها کارساز نیست و باید عمل لبیاپلاستی ماژور انجام شود .
عمل لبیاپلاستی ماژور یکی از مهم ترین و سخت ترین جراحی های مربوط به این ناحیه است. منظور از سخت در این جراحی اهمیت تکنیک استفاده شده در طول جراحی است.باید این جراحی توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود تا با آناتومی کامل آشنایی داشته باشد و به طریقی جراحی انجام شود که محل بخیه بعد از جراحی مشخص نباشد.
یکی از جراحی های موثر در زیبایی زنان لبیاپلاستی ماژور است زیرا با شل شدن بافت، سن ناحیه ژنیتال بیشتر مشخص می شود. تکنیک به کار رفته در این جراحی کمک به حذف چروک ها و کاهش سن ناحیه تا 20 سال می کند.

آیا امکان جراحی لبیامینور و ماژور همزمان باهم وجود دارد؟

توصیه می شود این دو به صورت همزمان با یکدیگر انجام نشوند، به این دلیل که عمل لا بیا ماژور خود عمل بزرگی است که سبب مختل شدن خونرسانی لبیامینور ها می شود همچنین ریکاوری با تاخیر انجام می شود و لابیامینور ها دچار عارضه می شوند . در صورتی که فاصله بین لبیامینور و ماژور کم باشد همزمانی جراحی توصیه نمی شود .
اگر تصیم به جراحی لبیامینور و ماژور دارید توصیه ما به شما عزیزان این است که بهتر است ابتدا لبیامینور انجام شود زیرا در صورتی که این عمل به درستی انجام نشود سبب از دست رفتن بافت و چسبیده شدن به لبیا ماژور ها می گردد .

عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی به افرادی که به دلایل بالا باعث تغییر فرم لابیاماژور شده‌‌اند، کمک می‌کند تا لابیاماژورهای آن‌ها دوباره فرمی زیبا بگیرند. ممکن است این سؤال پیش بیاید که اگر فرد از ابتدا لابیاماژورهای بدفرمی داشته باشد نیز، با عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی می‌تواند به بازسازی و رفع مشکل بدفرمی لابیاماژورها یا لبیاماژورهای خود اقدام کند؟

بله، عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی برای فرادی که از ابتدا نیز دچار مشکل و بدفرمی و یا بزرگی لابیاماژور بوده‌‌اند نیز کارساز است. طی عل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی، لابیاماژورهای فرد کوچک و قرینه می‌شوند و افتادگی آن‌ها نیز رفع می‌شود، بدین صورت لابیاماژورها یا لبیاماژورها فرمی جدید می‌گیرند.

بهترین کاندیدای لابیاماژورپلاستی

بهترین کاندیدای عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی، افرادی هستند که از بدفرمی و یا بزرگی لابیاماژورهای خود رنج می‌برند. از طرفی در برخی افراد لابیاماژورها به گونه‌ای هستند که فاصله آن‌ها از هم زیاد است و همین موضوع باعث نمایان شدن کلیتوریس و لابیامینورها می‌شود و از طرفی فرد هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ دچار سوزش و درد می‌شود. با انجام عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی می‌توان شلی و افتادگی لابیاماژورها را رفع کرد و ظاهری جوان و زیبا به فرد داد.

لابیاماژورپلاستی با روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد، که هدف از انجام همه آن‌ها ایجاد ظاهری زیبا در ناحیه لابیاماژورها می‌باشد.

اکنون به برخی از رایج‌ترین این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

 • جراحی لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی با برداشتن پوست

در طی این روش  جراح شما با مهارت تمام، باید پوست اضافی ناحیه لابیاماژورها را بردارد و سبب کوچک‌تر شدن ان‌ها شود، این روش در افرادی که دچار شلی و آویزانی لابیاماژورها می‌باشند بسیار کارآمد و مؤثر است.

 • لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی با تزریق چربی

در طی این روش سلول‌های چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شوند و پس از آماده کردن آن‌ها برای تزریق، این چربی به ناحیه لابیاماژورها تزریق می‌شود.

معمولاً این روش برای بزرگ کردن و یا اصلاح عدم قرینگی لابیاماژورها کاربرد دارد؛ در این روش، خطر امکان ابتلای فرد به انواع عفونت‌ها بسیار بالاست به همین دلیل حتماً عمل تزریق چربی به لابیاماژورها را در مرکزی معتبر انجام دهید.

 • لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی با تزریق فیلر

این روش نیز مانند روش تزریق چربی می‌‌باشد با این تفاوت که امکان ابتلا فرد به عفونت کم می‌باشد و روشی کاملاً موقتی است.

نقش جراح در عمل لابیاماژورپلاستی

در عمل‌های زیبایی لابیاپلاستی مانند لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی، نقش جراح و همکاری بیمار در رعایت نکات بعد از عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی، بسیار پررنگ است. متأسفانه همه روزه شاهد حضور افراد زیادی در مراکز زیبایی خانم دکتر لیلا خلیلی به عنوان کیس‌های ترمیمی هستیم. کیس‌های ترمیمی افرادی هستند که یکبار عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی را در مرکز دیگری انجام داده‌اند و عمل آن‌ها چندان موفق نبوده است.

پس بهتر است قبل از هر اقدامی در انتخاب پزشک دقت شود. با اینکه عمل ترمیمی لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی بسیار سخت تر از بار اول می‌باشد، ما بیماران ترمیمی لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی را نیز پذیرش می‌کنیم و به اصلاح فرم ناحیه لابیاماژورهای آنان می‌پردازیم.

لابیاپلاستی ماژور

لابیاپلاستی ماژور

مراقبت‌های قبل از لابیاماژورپلاستی

از مراقبت‌های قبل از عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی می‌توانیم به چند نکته ساده اشاره کنیم:

 • حتما قبل از انجام لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی، آزمایش‌های لازم را بدهید و در صورت مطلوب بودن نتیجه اقدام به انجام عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی کنید.
 • از دو روز قبل شیو کنید و از شیو کردن در روز قبل و حساس کردن پوست خودداری کنید.
 • از سه روز قبل از هیچگونه کرم یا لوسیونی استفاده نکنید.
 • در صورت داشتن بیماری خاصی به ویژه بیماری‌های پوستی مانند تبخال تناسلی و یا زگیل تناسلی به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از خوردن موادی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند جلوگیری کنید.
 • بهتر است قبل از انجام هر اقدامی با پزشک خود مشورت کنید و در مورد نکات قبل از انجام عمل با وی مشورت کنید.

مراقبت‌های بعد از لابیاماژورپلاستی

مراقبت ها در این روش بیشتر از جراحی لبیامینور ها است و ریکاوری و بهبودی بخیه ها نیاز به زمان بیشتری دارد به این دلیل که این عمل در ناحیه پوست انجام می شود و پوست های اضافه برداشته می شود .
یک ماه و نیم ورزش نباید انجام شود، استفاده از داروها و پماد ها طبق دستور پزشک باید مصرف شود .

همچنین مهمترین نکاتی که همیشه در هنگام انجام عمل‌های لابیاپلاستی گوشزد  کرده‌ایم، این است که همکاری بیمار پس از عمل‌های زیبایی زنان بسیار پررنگ است؛ به همین دلیل حتما قبل از هر گونه اقدامی با پزشک خود در مورد مراقبت‌های بعد از لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی صحبت کنید تا دچار مشکلی نشوید:

 • اگر چربی یا فیلر تزریق کرده‌اید نباید ناحیه مورد نظر را مالش دهید و یا لابیاماژورها تحت فشار باشند.
 • بهتر است در صورت انجام جراحی لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی از دستکاری کردن بخیه‌ها خودداری کنید.
 • در زمان تعیین شده که معمولا پس از ۳ روز است استحمام کنید.
 • در صورت تزریق فیلر و یا چربی، تا دو هفته برای استحمام و شستن خود از آب ولرم استفاده کنید نه آب خیلی داغ یا خیلی سرد.
 • از نشستن درون وان خودداری کنید زیرا ممکن است دچار عفونت شوید.
 • از داروهای تجویز شده به خوبی استفاده کنید و درتایم مصرف آن‌ها دقت کنید.
 • ناحیه مورد نظر را با حوله‌ای تمیز و ژل‌های شستشو به آرامی تمیز کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک و یا غیرطبیعی‌ای با پزشک خود سریعاً تماس بگیرید.

هزینه عمل لابیاماژورپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی و یا لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی پس از معاینه فرد و بسته به مشکل فرد مشخص می‌شود. اگر فرد کیس تزریق فیلر باشد، بستگی دارد که فیلر مصرفی برای وی چه قدر است. به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم همیشه که برای تعیین دقیق هزینه‌های عمل لابیاماژورپلاستی یا لبیاماژورپلاستی به پیج اینستاگرام خانم دکتر لیلا خلیلی مراجعه کنید و در مورد هزینه‌ها مشاوره غیرحضوری رایگان دریافت کنید و یا اینکه به صورت حضوری به مراکز زیبایی ایشان مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

Call Now Button