• تماس با ما 021-44978004

علل و درمان شلی واژن

علل و درمان شلی واژن

اغلب خانم ها  به دلیل بالا رفتن سن و یا زایمان های متعدد دچار شلی واژن شده اند که امروزه برای برطرف کردن این مشکل روش های درمانی بسیاری ارائه شده است. برخی از دلایل بروز بیماری افتادگی و شلی واژن بدین صورت اند:

  • ژنتیک
  • بارداری
  •  جابه جا کردن اجسام سنگین
  • ورزش های بدنسازی شدید

درمان شلی واژن

علایم شلی واژن

پیشگیری از شلی واژن

در زیر به برخی از توصیه های دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان در رابطه با پیشگیری از افتادگی و شلی واژن اشاره شده است:

توصیه به انجام ورزش های کگل و ورزش های مخصوص کف لگن بعد از زایمان

خودداری از انجام ورزش های سنگین و کارهای سنگین

روش های درمانی مختلفی برای شلی واژن وجود دارد که شامل لیزر، لیفت با نخ و  روش های جراحی است که در زیر توضیحات مختصری در رابطه با این روش ها داده شده است.

لیزر مونالیزا تاچ

یکی از کاربردهای لیزر مونالیزا تاچ تنگ کردن واژن است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله لیزر مونالیزا تاچ مراجعه نمایید.

لیفت با نخ

خوشبختانه امروز برای رفع افتادگی و شلی واژن روش های متعددی ارائه شده است که می توان با استفاده از آن ها مشکل افتادگی و شلی واژن را برطرف نمود. لیفت با نخ یکی از روش های تنگ کردن واژن است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در این روش که بدون خون ریزی و بیهوشی صورت می گیرد پرینه و واژن به سمت بالا لیفت داده می شود.

جراحی پرینورافی

یکی از روش های درمان شلی واژن جراحی پرینورافی ( تنگ کردن واژن) است که این روش درمانی آخرین گام رفع مشکل گشادی واژن است. در این جراحی که یکی از انواع جراحی هایی زیبایی واژن است و امروزه طرفداران بسیاری در میان خانم ها پیدا کرده است  دیواره های پشتی واژن به هم نزدیک شده و به یکدیگر وصل می شود و مشکل شلی و گشادی واژن برطرف می شود. در واقع جراحی پرینورافی یکی از جراحی های زیبایی واژن است که به منظور تنگ کردن واژن صورت می گیرد که در ادامه می توان در صورت نیاز عمل لابیاپلاستی انجام شود.

یکی از مشکلات که بعد از زایمان طبیعی بوجود می آید گشادی و شلی واژن است که می توان برای رفع این مشکل بلافاصله بعد از زایمان طبیعی با جراحی پرینورافی واژن را تنگ نمود.

برخی از خدمات دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان وجراح زیبایی زنان

هم چنین شماعزیزان از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه  کسب نمایید.

شماره ی تماس جهت بیان سوالات شما :44978004- 021

ارسال پاسخ