• تماس با ما 021-44978004

سوزاک

سوزاک

سوزاک یک بیماری شایع آمیزشی است که دلایل ابتلا به این بیماری نوعی با کتری به نام نیسیریا گونورآ است در زیر به علائم این بیماری در مردان و زنان اشاره شده است.

سوزاک

سوزاک

 علائم سوزاک در زنان

  • احساس درد در بخش پایینی شکم یا لگن
  • ترشحات بدبو و زرد رنگ
  • متورم شدن فرج
  • احساس سوزش و خارش در هنگام ادرار کردن
  • خونریزی های غیر طبیعی بین دوره های قاعدگی

علائم بیماری سوزاک در مردان

  • احساس سوزش در هنگام ادرار کردن
  • ترشحات بدبو به رنگ سفید، زرد و سبز
  • تورم بیضه درمان

دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و زایمان برای درمان این بیماری شایع آمیزشی آنتی بیوتیک های خوراکی یا تزریقی تجویز می کنند. خوشبختانه بیماری سوزاک زمانی که زود تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است. برای دریافت بهترین نتیجه از درمان این بیماری باید دوره درمان تکمیل و تمام داروهای تجویز شده بطور کامل در زمان تعیین شده مصرف شود.

در صورتی که سوزاک درمان نشود چه عوارضی ایجاد می شود؟

در مواقعی که سوزاک در زنان زود تشخیص داده نشود می تواند منجر به التهاب لگن شود.

درمان نشدن زود به هنگام سوزاک منجر به عفونت رحم، عفونت تخمدان و عفونت لوله های فالوپ می شود در موارد بسیار شدید فرد به نازایی مبتلا می شود .

درمان نشدن زود به هنگام سوزاک در زنان باردار منجر به بروز مشکلات دیگری مانند بارداری خارج از رحم می شود. درمان نشدن سوزاک برای مادر و نوزاد در دوران بارداری بسیار خطرناک می باشد.

در مواقعی که سوزاک در مردان تشخیص داده نشود و درمان های لازم صورت نگیرد منجر به اپیدیدیمیت می شود که در این حالت در بیضه ها درد بسیار درناک و آزر دهنده ای احساس می شود.

عوارض سوزاک بروی مادر و نوزاد

زنان باردار باید توجه بسیار زیادی کنند تا در معرض خطر مبتلا شدن به این بیماری آمیزشی قرار نگیرند. در زنان باردار، بیماری سوزاک احتمال زایمان زودرس و سقط جنین را افزایش می دهد، زنانی که در دوران بارداری هستند باید به طور مرتب به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایند تا بررسی و معاینات لازم صورت گیرد . بدلیل اینکه در هنگام زایمان نوزاد از مجرای زایمانی عبور می کند، عفونت از مادر به نوزاد سرایت می کند و در نتیجه منجر به بروز سایر بیماری ها در نوزاد می شود. به همین علت به محض تشخیص سوزاک در زنان باردار درمان باید هر چه سریعتر صورت گیرد .

پیشگیری

به منظور جلوگیری از این بیماری آمیزشی باید از داشتن رابطه جنسی با افرادی که مبتلا به این بیماری هستند خودداری شود، استفاده از کاندوم در جلوگیری از بروز این بیماری بسیار تاثیر گذار می باشد . از داشتن رابطه های جنسی با افراد مختلف خودداری نمایید رابطه جنسی سالم می تواند از بروز این بیماری پیشگیری کند. در صورت تشخیص این بیماری درمان باید هر چه سریعتر صورت گیرد زیرا با این کار از شیوع این بیماری آمیزشی جلوگیری می شود. رعایت بهداشت و داشتن زندگی سالم و جلوگیری از رابطه های جنسی متعدد فرد را از ابتلا به این بیماری و سایر بیماری های آمیزشی محفوظ نگه می دارد .

برخی از خدمات دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان وجراح زیبایی زنان

هم چنین شماعزیزان از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه  کسب نمایید.

شماره ی تماس جهت بیان سوالات شما :44978004- 021

ارسال پاسخ