• تماس با ما 021-44978004

رابطه جنسی

رابطه جنسی

خانم دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان همیشه فراتر از درمان جسمی زنان اندیشیده است و تمام تلاش خود را برای تحقق جامعه آرمانی می نماید. یکی از راه های رسیدن به جامعه آرمانی داشتن معلومات کافی از خود و اطرافیان خود است. در جامعه ما که مذهب و عرف عاملی بر نبود اطلاعات کافی در اختیار افراد جامعه است، یکی از بهترین راه های برای کسب اطلاعات کافی در مورد بدن انسان و مسائل جنسی استفاده از دنیای مجازی است.

خانم دکتر لیلا خلیلی این اعتقاد را دارد که نمی توان بدون داشتن اطلاعات کافی از بدن و شرایط و نیاز های آن به جامعه آرمانی رسید. یکی از مهمترین نیاز ها و زیباترین حس ها در بدن انسان نیاز جنسی است که  اگر به شکل درست به آن پاسخ ندهیم در زندگی روزمره و شاید در آیندگان و حتی جامعه تاثیر منفی به همراه داشته باشیم.

رابطه جنسی درست و سلامت جنسی می تواند به افراد اعتماد به نفس، شخصیت و قوت و هدف درست در زندگی بدهد. برای اینکه بتوانیم رابطه جنسی درستی داشته باشیم باید با تعریف رابطه جنسی درست و سلامت جنسی بدانیم در این مقاله به توضیح مسائل مربوط به رابطه جنسی و سلامت جنسی می پردازیم.

رابطه جنسی

رابطه یا آمیزش جنسی چیست؟

یکی از واجبات تولید مثل و ادامه نسل بشر داشتن رابطه جنسی است. رابطه جنسی یا آمیزش جنسی به نزدیکی و جفت گیری بین دو غیر همجنس گفته می شود که منجر به تولید مثل خواهد شد.

زمان آغاز و پایان میل جنسی

ميل جنسي عبارت از آرزوي نوازش، تماس نزديك و بالاخره انجام اعمال جنسي با جنس مخالف است.ميل جنسي بطور طبيعي در هر كسي از زمان تولد وجود دارد و در تمام مدت زندگي ادامه پيدا مي كند. اگر به خوبي كنترل گردد و عاقلانه اداره شود وضع طبيعي آن ادامه پيدا مي كند اما اگر پيشرفت آن در يكي از مراحل متوقف بماند، نقائص جسمي يا روحي ايجاد مي كند. عدم موازنه و اداره ي غلط ميل جنسي، روح و جسم را مستعد بروز اختلالات و امراض گوناگوني مي سازد، درجه قوت ميل جنسي در اشخاص مختلف فرق مي كند در بعضي ها به قدري قويست كه مايه ي تحريك دائمي مي شود و در بعضي نيز به اندازه اي ضعيف است كه هيچگونه هيجاني احساس نمي كند.

زن و مرد هر دو بعد از بلوغ قادر به فعاليت جنسي مي باشند و آمادگي باروري براي زن بعد از سن بلوغ و شروع عادت ماهيانه بوجود مي آيد. ولي به دلايل بسياري بهتر است ازدواج در اوايل سن بلوغ انجام نگيرد بلكه با توجه با شرايط گوناگون بهتر است حداقل سن ازدواج را براي طرفين پنج سال بعد از بلوغ در نظر گرفت.

قدرت باروري مرد تا پايان عمر باقي است ولي دفعات آن بستگي به شرايط جنسي – روحي فرد دارد. مردي كه در جواني آلوده به مواد غيرطبيعي از قبيل سيگار و مشروبات الكلي و… مي باشد بايد منتظر باشد كه در پيري دچار عوارض خواهد شد. يكي از بيماري هاي رايج در ارتباط با مسائل جنسي تورم پروستات مي باشد. غده پروستات به هر علت اگر دچار بيماري گردد در قدرت جنسي مرد تأثير منفي خواهد گذاشت، بهتر است افراد بالاي سن پنجاه گاهي جهت معاينه و تست سلامت پروستات به پزشك مراجعه نمايند.

در زنان قدرت باروری پس از یائسگی پایان می یابد و زنی که یائسه شود دیگر قادر به باردار شدن نخواهد بود. به اصطلاحی یائسگی پایان دوران تخمک گذاری و بارداری در زنان است. البته این موضوع ربطی به تمایل به رابطه جنسی و یا از بین رفتن میل جنسی نیست. بلکه زنان نیز مانند مردان تا آخر عمر قادر به لذت بردن از رابطه جنسی و داشتن رابطه جنسی در صورت سلامت جسمی هستند.

تفاوت های زن و مرد در رابطه جنسی

میل جنسی زن مانند اجاق الکتریکی است، آرام آرام داغ می شود و مدت زیادی طول می کشد تا سرد شود.میل جنسی یک زن معمولی تدریجاً بیشتر شده و در سن ۳۶ تا ۳۸ به اوج خود می رسد که همین مسأله می تواند توجه آن ها را به جوان های کم سن و سال توجیه کند. عملکرد جنسی مرد در ۱۹ سالگی را می توان با کارکرد جنسی زن ۳۰ تا چهل ساله مقایسه کرد.

میل جنسی مرد

میل جنسی در مردان مانند مایکروویو است. در عرض چند ثانیه با آخرین ظرفیت کار می کند و به محض پخته شدن غذا سریعاً خاموش می شود.

 با بالا رفتن سن مرد اندازه ی تستسرون او آرام آرام رو به کاهش می گذارد. میل جنسی مرد ۴۰ ساله را می توان با میل جنسی زن ۲۰ ساله مقایسه کرد که می تواند توجیهی باشد برای گرایش مردان در سنین بالا به دختران جوان. در زوج های از نظر سنی نامناسب فاصله ی سنی معمولاً بین ۱۰ تا ۲۰ سال است.

یائسگی در مردان بسیار خنده دارتر است. زنان در یائسگی اضافه وزن پیدا می کنند و بدنشان گر می گیرد اما مردها در یائسگی با دختران جوان قرار ملاقات می گذارند و موتور سواری می کنند.

لطفاً رابطه ی جنسی نه، ما مؤنث هستیم

میل جنسی زن به طور قابل توجهی تحت تأثیر اتفاقات زندگی اش است. اگر از شغل خود نفرت داشته باشید، اگر پروژه سنگینی در کار به عهده اش گذاشته شود، اگر قسط خانه اش دو برابر شود، اگر بچه ها مریض باشند، اگر در باران خیس شود و یا سگ خانه گم شود، رابطه جنسی برایش مفهومی نخواهد داشت. تنها چیزی که به آن نیازمند خواهد بود رفتن به رختخواب و خوابیدن است.

رابطه ی جنسی. همین الان. لطفا

اگر همین مسائل برای مرد اتفاق بیفتد او رابطه ی جنسی را قرص خواب قلمداد خواهد کرد و آن را نوعی وسیله ی رهایی از فشارهایی که در طول روز روی هم تلمبار شده خواهد دانست. بنابراین در پایان روز چنین تمایلی از جانب او برای زن سنگین و غیر قابل فهم است. زن او را یک وحشی بدون احساس خواهد نامید و مرد هم زن را سردمزاج خوانده و شب را روی کاناپه به صبح خواهد رساند.

برای مرد خوابیدن روی کاناپه مهم نیست این کار نوعی چادر زدن پیک نیکی است.
زن خواهان رابطه ی جنسی زیاد با مردی است که دوستش دارد

تعداد کمتری از زنان را می شود یافت که مانند مردان از نظر جنسی زیاده طلب باشند، اما انگیزه های زن در این زمینه با انگیزه ی مرد تفاوت دارد. مغز مؤنث غارنشین چنان برنامه ریزی شده است که فقط به خاطر رابطه ی جنسی تن به آن نمی دهد و برای این کار نیاز به ارتباط یا حداقل اشتراکات عاطفی دارد تا میل جنسی پیدا کند.

اغلب مردان تشخیص نمی دهند که اگر زن از نظر عاطفی وابسته شود تا حداقل پنج شش ماه یک هم بستر خوب خواهد بود.

زمان مناسب برای رابطه جنسی

صبح یکی از زمانهای مناسب برای داشتن رابطه جنسی است.چون در ساعتهای آغازی روزعلاوه بر انرژی بیشتر هورمون عاطفی زنان و مردان بیشتر میشود. صمیمیت و وابستگی عشق و علاقه به همسر دو چندان میشود.

چه مدت بعد از زایمان می توان رابطه جنسی داشت

هیچ قانون محکم و غیر قابل تغییری در مورد این که پس از زایمان همسران چه زمانی می توانند رابطه جنسی داشته باشند وجود ندارد؛ تنها حدود یک سوم زنان در 40 روز اول پس از زایمان آمیزش دارند و حدود 40 درصد از مادرانی که در فاصله 12 هفته اول پس از زایمان آمیزش داشته اند، احساس درد یا ناراحتی داشته اند. پارگی های خفیف و جزیی واژن ظرف 3 هفته اول پس از زایمان بهبود میابند. از آنجا که اگر آمیزش قبل از هفته سوم پس از زایمان انجام گیرد احتمال عفونت بالا می رود توصیه ما این است که در این فاصله آمیزش نداشته باشید. شیردهی ممکن است باعث کمی خشکی واژن شود چرا که در زمان شیردهی سطح استروژن پایین است. بسیاری از همسران خسته تر از این هستند که آمیزش داشته باشند چرا که فرزند تازه وارد نیازهای زیادی دارد و برنامه زندگی والدین را دستخوش تغییرات مداوم می کند، ولی مهمترین ملاحظه برای انجام آمیزش باید راحتی و میل زن باشد.

قبل و بعد از ایجاد رابطه جنسی بهتر است این نکات مهم را در نظر بگیرید.

احتمالا شنیده‌اید که باید بعد از رابطه جنسی فورا ادرار کنید، تا عفونت مجرای ادراری جلوگیری کنید.
اما ادرار کم نمی‌تواند چنین مشکلی ایجاد کند. برای همین بهتر است بعد از رابطه جنسی پیش همسرتان بمانید و برای دستشویی رفتن یا حمام کردن عجله نکنید، مگر این‌که واقعا مجبور باشید دستشویی بروید.

بالا بردن لگن بعد از رابطه جنسی برای خانم‌ها می‌تواند احتمال بارداری را بالا ببرد.

این حالت می‌تواند به اسپرم‌ ها کمک کند تا سریع‌تر و راحت‌تر به دهانه رحم انتقال پیدا کنند. بنابراین با توجه به قصدتان برای باردار شدن یا نشدن، باید به انتخاب کردن یا انتخاب نکردن این حالت دقت کنید. اگر نمی‌خواهید باردار شوید، نباید بعد از رابطه جنسی به این حالت دراز بکشید.

خیلی از غذاهای سالم مثل غلات سبوس‌دار، حبوبات و سبزیجات می‌توانند باعث نفخ شما در طول رابطه جنسی شوند.

برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است که یک تا دو ساعت قبل از رابطه جنسی،‌ چنین غذاهایی که گفته شد یا بقیه غذاهایی که فیبر زیادی دارند را نخورید.

به‌جای آن بهتر است یک تکه شکلات بخورید. شکلات باعث ترشح بیشتر سروتونین در مغز می‌شود و می‌تواند خلق‌وخوی شما را بهتر کند.

 کارهایی که بعد از رابطه جنسی نباید انجام دهيد

بعد از رابطه جنسی تان به سرعت به دستشویی نروید
بعد از رابطه جنسی نوازش کردن همسرتان را فراموش نکنید
بعد از رابطه جنسی اتاق را ترک نکنید
بعد از رابطه جنسی از خودتان تعریف نکنيد
بعد از رابطه جنسی سریعا به سراغ گوشيتان نرويد
بعد از رابطه جنسی سراغ تلوزیون نرويد

مقاله های مرتبط به رابطه جنسی

شایعات در رابطه با بیماری مقاربتی

نقاط محرک جنسی در بدن زنان

ارتباط رابطه جنسی با سن

6 نشانه عادت های خوب در رابطه جنسی

پشیمانی بعد از رابطه جنسی

رابطه جنسی دهانی

درمان ناتوانی جنسی مردان

مشکلات جنسی در بانوان

درمان مشکلات جنسی با لیزر

پورنوگرافی

نقطه اوج

ارگاسم در زنان

میانگین حجم آلت تناسلی مردان

 

ارسال پاسخ