• تماس با ما 021-44978004

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن

جوانسازی ناحیه تناسلی

یکی از راه کارهای جوانسازی ناحیه تناسلی زنان که خانم دکتر خلیلی در مطب خود انجام میدهد، تزریق ژل به واژن می باشد. برای درک بهتر این مطلب ابتدا به توضیح تزریق ژل می پردازیم.

تزریق ژل برای از بین بردن پیری و کهولت پوست و یا از بین بردن افتادگی های پوست استفاده میشود و روش انجام آن ، تزریق مواد به زیر پوست در نواحی که دچار این مشکلات است می باشد. از این روش در نواحی مختلفی مانند لب ها، گونه ها، اطراف چشم و ناحیه تناسلی برای جوانسازی واژن استفاده میشود. انواع مواد و ژل های استفاده شده در جوانسازی واژن به سه دسته تقسیم می شود . دسته اول موقت، دسته دوم نیمه موقت و دسته سوم دائمی است. در ادامه هر یک از این دسته ها را بیشتر توضیح خواهیم داد.

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده موقت

مواد پرکننده موقت برای تزریق به واژن زمان محدودی خاصیت خود را حفظ می کند و بعد از مدت کوتاهی خاصیت خود را از دست می دهد. این مواد بین 2 تا 12 ماه ماندگاری دارد.

مواد استفاده شده در تزریق به شرح زیر است:

 • کلاژن: ماده ای طبیعی است که خاصیت توانمندی پوست را افزایش میدهد.
 • اسید هیالورونیک: برای فرم دهی از این نوع ماده طبیعی استفاده میشود.
 • هیدروکسی آپادت کلسیم: این ماده سنگین تر از دو ماده قبلی است که در قسمت های عمقی تر تزریق می شود. این ماده به دلیلی اینکه باقتی ان از استخوان بدن می باشد در بدن فرد موجب حساسیت نمی شود.

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده نیمه موقت

مواد تشکیل دهنده این پرکننده ها پری متیل متاکریلات می باشد . به دلیل اینکه این پرکننده ها در بدن جذب نمی شوند و برای نواحی عمیق استفاده می شوند بهتر است از آنها در اطراف چشم و لب ها استفاده نشود.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده دائمی

مواد پرکننده دائمی از سیلیکون تشکیل شده اند و مورد تائید وزارت بهداشت نمی باشد. این نوع مواد بیش از 5سال ماندگاری دارند.

این مواد که توضیح داده شد در جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان استفاده می شود. خانمها معمولا با گذر زمان و از بین رفتن چربی پوست و یا بعد از زایمان دچار افتادگی پوست و شلی می شود. برای درمان این مشکل می توان از تزریق ژل استفاده کرد. خانم دکتر خلیلی جراح زیبایی زنان یکی از متخصصین در این امر می باشد که به هنگام تزریق مواد از بی حس کننده استفاده می کند تا فرد درد کمتری را احساس کند. به علاوه دکتر خلیلی پیشنهاد می کنند که به دلیل ماندگاری کم ژل از چربی های اطراف شکم و پهلو برای تزریق استفاده کرد.

نکات تزریق ژل و چربی

در انجام تزریق ژل و چربی نیازی به بیهوشی عمومی نیست و تنها بی حسی موضعی صورت میگیرد.بیمار به طور کامل بیدار و هوشیار است و اصلا دردی احساس نخواهد کرد.

تزریق چربی تنها برای زیبایی استفاده نمی شود بلکه از این روش می  توان برای درمان نیز استفاده کرد از جمله کاربردهای درمانی تزریق چربی در اصلاح اسکار می باشد که می توان اسکار سوختگی یا زخم را درمان نمود.

قبل از تزریق چربی در ناحیه دستگاه تناسلی بیمار باید توسط ممتخصص زنان معاینه شود تا در صورت وجود عفونت در ناحیه تناسلی و یا واژن، تحت درمان قرار گیرد و تزریق تا درمان کامل به تاخیر می افتد.

پس از تزریق از انجام رانندگی اجتناب کنید. در زمان استحمام از آب ولرم استفاده نمایید . از روز سوم به بعد  می توان از کمپرس آب گرم برای کاهش تورم استفاده کرد.

تزریق چربی به ناحیه تناسلی

یکی از راه کار های جراحی زیبایی واژن که مورد تائید دکتر لیلا خلیلی متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می باشد، استفاده از تزریق چربی به ناحیه تناسلی می باشد. این تزریق در سه مرحله انجام می شود که شامل برداشتن چربی از ناحیه ای بدن (استفاده از لیپوماتیک یکی از راه های برداشتن چربی است)، تصفیه کردن چربی برای قابل استفاده شدن مجدد و در آخر تزریق چربی در ناحیه تناسلی می باشد. این عملیات نیاز به بی هوشی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است.

تزریق چربی دستگاه تناسلی در سنین بالا انجام می شود زیرا بالا رفتن سن موجب شده که این ناحیه از بدن چربی خود را از دست بدهد و ناحیه لب های خارجی بدون چربی شوند .قبل از انجام تزریق چربی در ناحیه دستگاه تناسلی باید بیمارتوسط متخصص زنان معاینه شده و در صورتی که عفونت واژن وجود داشته باشد و یا اینکه دهانه رحم تحت درمان باشد این تزریق تا زمان درمان کامل و رفع عفونت به تاخیر بیافتد .

توجه به این نکته الزامی می باشد که پس از انجام تزریق از انجام رانندگی اجتناب نموده و در زمان استحمام از آب ولرم استفاده نماید هم چین از روز سوم به بعد می توان از کمپرس آب گرم برای کاهش تورم استفاده نمود .

تزریق-چربی-به-واژن

تزریق چربی چیست؟

برداشتن چربی از یک ناحیه و انتقال آن به قسمتی دیگر از بدن را تزریق چربی می گویند . در این روش نیاز است تا از قسمت هایی که دارای چربی های مناسبی هستند و مقدار لازم چربی را دارا می باشند را مورد استفاده قرار داد .

برای این کار نیاز به یک دستگاه قدرتمند و هوشمند داریم تا چربی های لازم را از بدن بیرون بکشد و البته قابلیت تزریق مجدد را نیز به جراح بدهد .

برداشتن چربی به کمک لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های نوین برای برداشتن چربی از نواحی مختلف می باشد ، به کمک این دستگاه می توان به صورت موضعی لاغری را انجام داد از این رو لاغری با لیپوماتیک یکی از روش های مفید و موثر برای از بین بردن چربی های نواحی مانند: شکم، پهلو، ران، بازو، پشت پا، غبغب شناخته می شود . یکی از مزایای ویژه ی این دستگاه امکان تزریق و انتقال چربی به سایر اعضای بدن است . بسیاری از افراد در قبال برداشتن چربی های شکم خواستار تزریق چربی ها در سینه و یا باسن هستند و از این طریق می توانند به اندام ایده آل و مناسبی برسند .

چربی های تزریق شده در این روش ماندگار بوده و به صورت دائمی در بدن باقی می مانند از این رو این جراحی جزو عمل های زیبایی پر طرفدار می باشد که هیچ گونه عوارض احتمالی را در پی ندارد .

تزریق چربی در ناحیه تناسلی

جوانسازی ناحیه تناسلی بعد از زایمان و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن کار دشواری است ، زیبایی ظاهری این ناحیه برای بسیاری از خانم ها حائز اهمیت بوده و در بسیاری از موارد افتادگی پوست این ناحیه باعث آزردگی خاطر و بروز مشکلات جنسی می شود.

به کمک لیپوماتیک می توان مقداری چربی از بدن بیرون کشید و چربی های اضافی را در ناحیه تناسلی تزریق کرد. بدین صورت جوانسازی با تزریق چربی در ناحیه تناسلی ایجاد خواهد شد و فرد اعتماد به نفس بالایی کسب خواهد کرد.

زیبایی و جوانی ناحیه تناسلی بعد از تزریق ژل به مدت 10 تا 15 سال ماندگار خواهد بود و امکان تزریق مجدد چربی در آن وجود خواهد داشت .

تزریق چربی به چه صورت انجام میشود ؟

ابتدا محل برداشت چربی ضدعفونی میشود و تحت شرایط استریل ، بی حسی موضعی انجام می شود و با استفاده از سرنگهای مخصوص که به سر آنها کانولاهای مناسب وصل شده و از طریق سوراخ کوچکی چربی های زیر پوست با فشار کم کشیده شده و چندین بار با سرم شستشو داده میشود تا خون وسایر مواد از آن جدا شود . بعضی از پزشکان از سانتریفیوژجهت جداسازی کامل سرمها از بافت چربی استفاده می کنند. چربی آماده شده به داخل سرنگهای یک سی سی کشیده می شود وآماده تزریق میشود .

محلی را که قرار است در آن تزریق چربی انجام شود ضدعفونی و بی حسی موضعی انجام می شود. سپس به سرسرنگ یک سی سی کانول های مخصوص وصل شده و تزریق چربی به محل مورد نظرانجام می شود.

این عمل بصورت سرپایی درمطب انجام میشود . اکثرا با بیحسی موضعی وگاهی با بیهوشی خفیف انجام میپذیرد. طول مدت عمل یک تا سه ساعت بوده که به وسعت محل عمل و مقدار تزریق بستگی دارد .

توصیه های پس از عمل

تورم و درد در محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده عادی میباشدکبودی معمولا در زیر چشم ها می باشد و بتدریج در طی چند روز تا 2هفته برطرف می شود . جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده بهتر است تا چندین روز به محل دست نزنیم . اگر تزریق به ناحیه صورت انجام شده باید تا چند روزموقع استراحت سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهیم تا محل ورم نکند. و همچنین موقع کار سر خود را خم نکنیم. معمولا باید یک هفته ورزش سنگین را متوقف کرد . جهت جلوگیری از عفونت چند روز آنتی بیوتیک مصرف میشود . جهت کنترل درد مسکن، استامینوفن کافی است .

ماندگاری چربی چه مدت می باشد؟

ماندگاری چربی در محل تزریق به صورت دقیق قابل تعیین نیست . چربی در نقاطی که تحرک کمتری دارند نسبت به مکان هایی که تحرک دارند ماندگاری بیشتری دارد. و معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب میشود. به طور عمومی حدود 50% از چربی تزریق شده در طی چند ماه اول جذب می شود.

از آنجایی که تمامی سلول های چربی بعد از تزریق زنده نمی ماند، این تمایل وجود دارد که میزان بیشتری چربی تزریق شود تا بعد از گذشت چند هفته به نتیجه مطلوب تر برسند.

تزریق ژل به واژن

به تازگی چربی را با پلاکت غلیظ شده PRP ترکیب و به بافت تزریق می کنند تا عمر آن طولانی شود. علاوه بر این تزریق چربی بیش از حد باعث می شود که خونگیری در آن ناحیه مختل شود و چربی ها از بین برود . بنابراین میزان تزریق چربی را به پزشک خود بسپارید و اصراری بر زیاد تزریق کردن چربی نداشته باشید

.تقریبا در تمامی بیماران مقداری از چربی تزریق شده به طور دائم باقی می ماند هر چند این مقدار از بیماری به بیماری دیگر متفاوت بوده وممکن است برای بر طرف کردن کامل چین وچروک وافتادگی پوست تزریق دوم ودر بعضی موارد تزریق سوم لازم باشد . همچنین اخیرا مشاهده شده است که اگر همزمان با تزریق چربی لیزر فرکشنال co2 روی ناحیه تزریق شده انجام شود نتایج جوانسازی به مراتب بیشتر خواهد شد .

مزایای تزریق چربی

چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و صد در صد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک و پس زدن پیوند وجود ندارد. مقدار کافی از آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیازوجود دارد . تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن میتوان بدین منظوراستفاده کرد ولی نواحی پهلو ها ،رانها، کنار زانو وزیر شکم معمولا چربی مقاومتری دارد . دوام آن از بسیاری از فیلرهای قابل جذب (هیالورو نیک اسیدها) بیشتر است. عوارض آن کم , هزینه آن مناسب بوده ومیتوان آن را هر چند بار که لازم است تکرار کرد . چربی بعد از تزریق خونرسانی می شود وبا بدن مانند پیوند پوست جوش می خورد وجزئی از یافت بدن می گردد وبنابراین امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد . میتوان آن را یکبار تهیه و به منظور تزریق در دفعات بعدی در یخچال به مدت ۶ماه نگهداری کرد .

معایب تزریق چربی

نتایج تزریق چربی کاملا وابسته به تکنیک انجام آن دارد واگر پزشک در این امر تجربه کافی نداشته باشد نتایج ماندگار نخواهد داشت وپس از یکی دوبار کاملا از بین خواهد رفت . دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد .

4 thoughts on “تزریق ژل به واژن

 1. مهدی - فوریه 25, 2017 در 1:42 ب.ظ

  سلام .خواهشاجواب بدبدهمسربنده بعدزایمان دچارافتادگی شدیدپوست شده وچربی اطراف وازن کاملاازدست رفته وطاهربسیاربدی پیداکرده اگرمیشه هزینه لابیایاتزریق چربی روبفرمایید.درصورت نیازمیتونم عکس هم ارسال کنم.خواهشاجواب بدیدچون درشهرستان هستیم ودسترسیمون محدود

  پاسخ
  • drkhalili - فوریه 26, 2017 در 7:40 ق.ظ

   سلام و روز به خیر
   هزینه لابیاپلاستی حدودا سه میلیون است ولی در رابطه با تزریق چربی به واژن باید در ابتدا معاینه بشن و میزان افتادگی بررسی بشه.
   برای ارتباط و یا هماهنگی بیشتر می تونید به کانال تلگرام و یا اینستاگرام بپیوندید و یا اینکه با تلفن مطب تماس بگیرد

   پاسخ
 2. زهرا - جولای 12, 2017 در 6:15 ق.ظ

  سلام قيمت تزريق ژل و چربي چنده؟ من خيلي دوس دارم انجام بدم بعد از زايمان هم تركها معلوم شده و هم كوچيك شده

  پاسخ
  • drkhalili - آگوست 16, 2017 در 12:42 ب.ظ

   سلام حدود سه م

   پاسخ

ارسال پاسخ