ترمیم عمل لابیاپلاستی

ترمیم عمل لابیاپلاستی و گرفت لبیا مینور ها

زمانی که لابیا ها بیش از اندازه کوچک می شوند و هود، دستنخورده باقی می ماند( منظور از هود قسمت بالای لابیا ها که، کلیتوریس را پوشانده است ، می باشد) بیمار دچار عارضه penis form می شود . منظور از penis form این است که قسمت پایینی لابیا ها بیش از اندازه کوچک شده اند، اما قسمت بالایی همچنان باقی مانده است و همانند یک آلت تناسلی کوچک مردانه ظاهر می شود . اغلب این عارضه در شرایطی که جراحی لابیاپلاستی برای فرد باتکنیک اشتباه انجام شود، ایجاد می گردد .

لایو دکتر لیلا خلیلی در مورد ترمیم لابیاپلاستی

همچنین ایجاد عارضه ای دیگر که نیاز به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی می باشد، حالت گوش سگی است. منظور از فرنولوم بالاترین قسمت لابیاها و محلی که لبیا مینور ها به بازوی کلیتوریس می چسبند، می باشد . اگر فرنولوم به درستی کوچک نشود، حالت آویزان پیدا می کند .
یک عارضه مهم دیگر که در جراحی لابیاپلاستی ممکن به دلایل مختلف تجربه شود، برداشت بیش از اندازه بافت است . متخصص زنان باید این جراحی را محافظه کارانه انجام دهد، در صورت برداشت بیش از اندازه لابیا ها ممکن است بیمار دچار حالت ریداکشن شود، به این معنی که تمام لابیا مینور در حین جراحی برداشته شود و تنها لبیا ماژور باقی بماند، در این شرایط زیبایی ناحیه تناسلی در بانوان ایجاد نمی شود و تاثیری منفی دارد، نه تنها از جنبه زیبایی بلکه از نظر عملکردی مشکلاتی همراه دارد .
در این شرایط بهترین انتخاب استفاده از گرفت است.

ترمیم عمل لبیاپلاستی

ترمیم عمل لبیاپلاستی

برای این روش درمان لازم است گرفت هایی از بافت های خود بیمار تهیه می شود و به ناحیه لبیا مینور ها پیوند زده شود . لازم است بافتی که انتخاب می شود بزرگ باشد به این دلیل که بافت بعد از برداشت حالت چروکیده پیدا می کند و کوچک می شود .
باید گفت احتمال 10 تا 20 درصد وجود دارد تا پیوند نگیرد، این احتمال به موارد زیر بستگی دارد:
در صورتی که بیمار به مصرف دخانیات اعتیاد داشته باشد .
عدم مراقبت کافی بعد از جراحی توسط بیمار.
یائسگی.
عدم خونرسانی کافی.
و… همگی می توانند در نتیجه موثر باشد.
بعد از عمل پیوند ممکن است که به جراحی ترمیمی نیاز باشد تا پیوند از نظر زیبایی اصلاح شود، پس می توان گفت این جراحی به نسبت سایر روش های جراحی های زیبایی زنان، پر هزینه تر می باشد .

آیا جراحی لابیاپلاستی عوارض دارد؟

در پاسخ باید گفت بله، عمل لابیاپلاستی همانند هر نوع جراحی دیگر می تواند عوارضی با خود داشته باشد، عوارضی مثل، هماتوم، جمع شدن خون، باز شدن بخیه، ایجاد گوشت اضافه و… اما از عوارض خاص لابیاپلاستی از لحاظ زیبایی است.بیشتر عوارض لابیاپلاستی در مواردی است که به روش مثلثی لابیا برداشته می شود، در صورتی که جراحی لابیاپلاستی توسط متخصص زنان با تجربه انجام شود، عوارض لابیاپلاستی شامل فرد نمی شود.

بهترین زمان برای عمل ترمیم لابیاپلاستی

بهتر است بعد از جراحی اولیه لابیاپلاستی، فرد حداقل تا 6 ماه جراحی انجام ندهد، زیرا در این مدت بافت هنوز ورم دارد و نتیجه خوبی از جراحی گرفته نمی شود .

بهترین راهکار برای جلوگیری از عوارض جراحی لابیاپلاستی

لازم است اول در انتخاب پزشک دقت کنید، ملاک خود را در این انتخاب هزینه قرار ندهید زیرا در صورت عدم تجربه کافی به مراتب هزینه بیشتری نیاز است.
بعد از جراحی مراقبت های لازم را در نظر بگیرید، دستکاری ناحیه جراحی سبب آسیب به بافت می شود .
به توصیه ها و روش درمان انتخاب شده، توسط پزشک اعتماد کنید . گاهی جراحی های همزمان با هم نتیجه خوبی ندارد.

بخش نظزات

ده + ده =

Call Now Button