بیماری های شایع در زنان

 بیماری های شایع در زنان کدامند؟ ​پزشکان و متخصص زنان و زایمان به بانوان در خصوص 15 بیماری شایع هشدار می دهند ، با توجه به اینکه بانوان از ارکان اصلی خانواده هستند سلامت آنان اهمیت بسیار زیادی دارد .

شناخت بیماری ها کم شایانی به پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری ها می کند ، امروز بیماری های شایع که در زنان رخ می دهد را بیان می کنیم :

سرطان

طبق مطالعاتی که انجام شده است بیماری سرطان در بین زنان بسیار شایع است به گونه ای که بیشترین علت مرگ و میر در بانوان سرطان می باشد .

دکتر لیلا خلیلی به بانوان توصیه می کند برای جلوگیری از سرطان معاینات ماهانه را مرتب انجام دهند هم چنین سبک زندگی سالم را پیش رو بگیرند .

بیماری های فشار خون بالا:

افزایش خطر نارسایی کلیه و حملات قلبی در اثر پرفشاری خون می باشد که این عامل سبب بروز سکته مغزی می شود ، بروز این بیماری در اثر بالا رفتن سن و فشار خون ، چاقی مفرط و مصرف سیگار افزایش می یابد .

متاسفانه این بیماری در بانوان در حال گسترش است .

با رعایت برخی نکات نظیر پیشگیری از چاقی و عدم استعمال سیگار و … می توان از مبتلا شدن به این بیماری پیشگیری کرد .

بیماری انسداد مزمن ریه :

بروز بیماری برنشیت ، آمفیزم و انسدادی مزمن ریه روز به روز در زنان رو به افزایش است ، از جمله عوارض این بیماری ها سرفه های خلط دارد و خس خس سینه است ، مهم ترین عامل بیماری انسداد مزمن ریه استعمال سیگار و دخانیات می باشد .

سنگ کیسه صفرا :

مسدود شدن مجرای  کیسه صفرا بر اثر سنگ های کیسه صفرا رخ می دهد ، کیسه مجرا وظیفه حمل سنگ ها و انتقال آنها به سمت روده ها و کبد را برعهده دارد .

زمانی که مجرای کیسه صفرا نتوانند به خوبی وظایف خود را انجام دهند مجرای کیسه صفرا تمیز نمی شود در نتیجه مجرای حجیم می شود و به سبب این امر درد های شدید بروز می کند .

متاسفانه این بیماری امروزه بسیار در بانوان در حال افزایش است .

پوکی استخوان :

کاهش تراکم استخوان ها سبب بروز بیماری پوکی استخوان می شود ، یکی از علت های بروز این بیماری بالا رفتن سن است ، البته با انجام برخی روش ها نظیر تصیح رژیم غذایی این بیماری را به تاخیر انداخت .

متاسفانه پوکی استخوان در بانوان نسبت به آقایان شایع تر می باشد .

در زنان یائسگی به تشدید پوکی استخوان کمک شایانی می کند ، بانوان با رعایت رژیم غذایی مناسبی می توانند این بیماری را به حداقل برسانند .

بیماری های شایع زنان

التهاب مثانه :

عفونت های ادراری در بانوان بیشتر از مردان می باشد ، دست کم بانوان یک بار با این بیماری مواجه می شوند ، نیاز است که حتما معاینات ماهانه را انجام داد تا از بروز این بیماری تا حد ممکن پرهیز شود .

آرتریت :

تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که مبتلا شدن بانوان به آرترین نسبت به مردان دو برابر است ، بانوان زمانی که سن 60 سالگی را رد می کنند معمولا به این بیماری مبتلا می شوند ، انجام فعالیت روزانه و برخی از ورزش های سبک از مبتلا شدن به این بیماری پیشگیری می کند .

دیابت :

یکی از بیماری های که بسیار در بین زنان شایع است ، بیماری دیابت است ، چاقی و اضافه وزن مفرط یکی از مهم ترین عامل های دیابت است ، این بیماری کیفیت زندگی اشخاص را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد .

این بیماری ممکن است به مرور زمان سبب بروز بیماری های گوناگونی نظیر بیماری های کلیه ، بیماری های قلبی و سکته مغزی شود .

دکتر لیلا خلیلی به بانوان عزیز توصیه می کند همواره مراقب سلامتی جسمی و روحی خود باشند .

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان

نماینده علمی کمپانی دکا در ایران

با انجام لیزر واژینال با نام مونالیزا

دارای گواهینامه های انجام لاپاراسکوپی

دارای گواهینامه کاربردهای کلینیکی لیزر در پزشکی از انجمن علمی پزشکی لیزر ایران

برخی از خدمات دکتر لیلا خلیلی :

  • زیبایی تناسلی
  • روشن کردن پوست
  • کوچک کردن لابیا
  • افزایش سفتی و مقاومت بافت
  • رفع مشکلات و درد های مقاربتی
  • درمان بی اختیاری ادرار
  • رفع سوزش و خارش
  • و …

 

One thought on “بیماری های شایع در زنان

بخش نظزات

شانزده + دوازده =

Call Now Button