ارگاسم

یکی از مشکلاتی که امروزه باعث افزایش آمار طلاق شده است، مشکل ارگاسم در زنان می باشد. اگر فرد اطلاعاتی جزی نیز از دستگاه تناسلی خود و ساختار آن داشته باشد می تواند در بهبود شرایط زندگی خود و بسیاری از مشکلاتی که به این ناحیه مربوط هستند خاتمه دهد. از مشکلات شایع زنان ارگاسم می باشد.

ارگاسم جنسی در یک رابطه سبب تداوم رابطه و نزدیک شدن زوجین به هم می شود، معمولاً زوج هایی که رابطه های جنسی موفقی با هم دارند، در زندگی موفق نیز عمل می کنند.

تعریف افراد از ارگاسم بسیار متفاوت است، بهتر است ابتدا چند تعریف کلی از ارگاسم را بیان کنیم و سپس به بررسی علل و مشکلات آن بپردازیم.

برخی معتقد هستند ارگاسم جنسی تغییرات فیزیکی و روحی ای ست که همزمان رخ می دهند، آن ها معتقد هستند که این تغییرات محدود به جسم فرد نمی شود. به عبارتی ارگاسم اوج لذت جنسی یک زن می باشد که نقش مرد در آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

در روابط جنسی زن و مرد، مردان باید بدانند که زنان نیاز به تحریک شدن دارند و با یک پیشنوازی خوب می توانند رابطه جنسی خیلی خوبی را تجربه کنند.

ارگاسم در زنان به صورت های مختلفی صورت می گیرد، بسیاری از زنان ارگاسم کلیتورال دارند، ارگاسم کلیتورال فقط از طریق مالش کلیتوریس صورت می گیرد و بدون انجام دخول فرد به ارگاسم می رسد.

در بسیاری دیگر از زنان نیز فقط ارگاسم واژینال وجود دارد که فرد باید با دخول به ارگاسم برسد.

در گروهی دیگر از زنان نیز هر دوی این ارگاسم ها وجود دارد.

به هر حال زنان در هر دو حالت یک مفهومی از ارگاسم را تجربه می کنند.

از اصلی ترین مسائلی که در ارگاسم زنان نقش دارد نقطه جی می باشد که به شرح آن خواهیم پرداخت.

نقطه جی

نقطه جی، نقطه ای ست که در بسیاری از زنان وجود دارد.

عقاید مختلفی در مورد کاربرد این نقطه بیان شده است، مثلا برخی از دانشمندان معتقدند این نقطه باعث کاهش درد زایمان طبیعی خواهد شد و برخی دیگر نیز به این اعتقاد دارند که صرفاً کاربرد آن در ارضاهای جنسی است.

اگر می خواهید بدانید که شما نیز این نقطه را دارید یا خیر باید انگشت خود را تا دو بند انگشت وارد واژن کنید تا نقطه ای کوچک و نسبتاً برجسته را زیر انگشت خود حس کنید. این نقطه معمولا در حالت ساعت 12 واژن قرار دارد و جنس آن نسبت به بقیه قسمت های واژن متفاوت است.

با فشردن نقطه جی به علت وارد شدن فشار احساس تخلیه ادرار به شما دست خواهد داد که بهتر است قبل از چک کردن این نقطه مثانه شما خالی باشد.

کشف نقطه جی یکی از ملزومات زندگی زناشویی می باشد، زیرا بدین صورت فرد پس از کشف آن در روابط جنسی احساس لذت بیشتری خواهد کرد و هر موضوعی که رابطه جنسی را به شکل بهتری سوق دهد، می تواند در تداوم یک رابطه مؤثر باشد و تأثیر زیادی نیز داشته باشد.

معمولاً تعداد نورون های عصبی در این نقطه بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل بسیار حساس  است.

گاهی این نقطه نیاز به تقویت دارد، با اینکه بعضی از زنان این نقطه را در واژن خود دارند ولی در هنگام روابط واژینال آن را حس نمی کنند. بدین صورت با مشکلاتی در روابط جنسی خود رو به رو می شوند.

خوشبختانه امروزه به کمک روش هایی می توان مشکلات ارگاسم را درمان کرد و نقطه جی را تقویت نمود.

علل به ارگاسم نرسیدن زنان

عدم رسیدن فرد به ارگاسم به شکل های مختلفی می تواند بروز کند، برخی از افراد هستند که اصلا ارگاسم را تجربه نکرده اند چه با رابطه جنسی چه با خودارضایی.

در گروهی دیگر از زنان، فرد با شریک جنسی خود نمی تواند ارگاسم را تجربه کند، حال حتی اگر شریک جنسی خود را عوض کند، باز هم شرایط به همین صوت باقی خواهد ماند.

در برخی دیگر نیز فرد با وجود ارگاسم های فراوان در گذشته، نمی تواند دیگر به برقراری رابطه جنسی بپردازد.

بعضی از زنان فقط در شرایط خاصی می توانند ارگاسم را تجربه کنند مثلا برخی در هنگام روابط مقعدی، برخی روابط دهانی و … .

حال علت اینکه چرا مشکلاتی نظیر این ها به وجود می آید نیاز به بررسی بیشتر دارد.

گاهی اختلالات هورمونی مانع از فعالیت جنسی زن می شود، ویا در برخی موارد کاهش هورمون استروژن همچون در دوره یائسگی سبب خشکی واژن شده و به همین دلیل زن هنگام برقراری رابطه جنسی دچار درد و خونریزی می شود و به مرور از رابطه جنسی بیزار می شود.

مشکلات و اختلالاتی که در اندام های حفره لگنی وجود دارند می توانند سبب انزجار زن از روابط جنسی شوند، یا گاهی باعث تحمیل دردهای گوناگون در زنان شوند که به مرور این مسئله باعث شود که انان ترجیح بدهند رابطه جنسی نداشته باشند.

مشکلات ذهنی افراد نسبت به برقراری رابطه جنسی ممکن است فرد را درگیر واژینیسموس کند و یا فرد نسبت به مسائل جنسی بی تفاوت شود.

مصرف دخانیات و الکل ها می توانند از موارد آسیب به اختلال ارگاسم در زنان باشند.

افزایش سن و ورود فرد به دوره یائسگی و همچنین تغییرات فیزیولوژیکی بدن از عواملی ست که فرد را نسبت به مسائل جنسی بیزار می کند.

شکل بد دستگاه تناسلی و کاهش اعتماد به نفس زنان از مواردی ست که می تواند فرد را از روابط جنسی دور کند.

واژینیسموس از رایج ترین مشکلاتی ست که فرد با اینکه تمایل به برقراری رابطه جنسی را دارد ولی پس از مدتی از تلاش برای برقراری رابطه جنسی دلزده شده و دیگر میلی به انجام رابطه جنسی نخواهد داشت.

درمان ارگاسم

یکی از علل مشکلات ارگاسم همانطور که گفتیم برجسته نبودن نقطه جی می باشد به همین دلیل با برجسته کردن آن می توانیم ارگاسم را بهبود ببخشیم.

همانطور که گفتیم مشکلات هورمونی و اندام های حفره لگنی در سرد شدن زنان می تواند مؤثر باشد، یکی از مشکلاتی که در مورد آن صحبت کردیم خشکی واژن و یا دردهای مزمن لگنی می باشد که ممکن است علت آن ها فیبروم ها، بافت اندومتریوز و کیست های گوناگون باشد، با درمان هر یک از آن ها و رفع علائم آزار دهنده آن می توانید رابطه جنسی خود را بهبود ببخشید.

زنانی که به دلیل مشکلات ذهنی و یا گذشته خود از روابط جنسی بیزار شده اند باید سعی بر رفع تیرگی های ذهنی خود بکنند تا بتوانند رابطه جنسی موفقی را تجربه کنند.

به این گروه از زنان روانکاوان و روانشناسان و در مواقع لزوم روانپزشکان می توانند کمک شایانی بکنند.

در صورت داشتن واژینیسموس قبل از سرد شدن نسبت به برقراری رابطه اقدام به درمان خود کنید.

گفتیم که در برخی موارد نقطه جی نیاز به تقویت دارد، یکی از بهترین و مؤثرترین روش های درمان ارگاسم که افراد زیادی نیز از آن نتیجه گرفته اند، تقویت نقطه جی با تزریق فیلرها و ژل و یا در صورت امکان تزریق چربی در این ناحیه است، با انجام این کارها حساسیت نقطه جی بالا رفته و فرد احساس بهتری در رابطه خواهد داشت، علت انجام این کار این است که فقط در برخی پوزیشن ها نقطه جی به خوبی تحریک می شود، اما هنگامی که فرد نقطه جی برجسته ای داشته باشد، در هر پوزیشن جنسی ای نقطه جی با آلت مرد برخورد بیشتری دارد و باعث تقویت ارگاسم و تجربه چندین ارگاسم می شود.

زنانی که به خاطر اختلالات هورمونی دچار بی میلی به رابطه جنسی شده اند با مصرف قرص های هورمونی و از طرفی تنظیم میزان هورمون ها می تواند به بهبود شرایط جنسی این زنان کمک کند. برای مثال داروهای استروژنی می توانند حتی به صورت موضعی تجویز شده و باعث بهبود ساختار درونی واژن و افزایش خون در آن منطقه شوند.

در زنانی که از شکل ظاهری دستگاه تناسلی خود ناراضی هستند می توانیم عمل لبیاپلاستی برای تغییر شکل لبیاها، عمل زیبایی کلیتوریس برای رفع بلندی کلیتوریس، پرینورافی و … را توصیه کنیم.

اگر فرد به علت گشاد بودن واژن دچار بی میلی شده است، لیزر ژولیت و مونالیزا و برخی دیگر از درمان های مکمل می توانند در رفع بسیاری از مشکلات جنسی زن از جمله گشاد بودن واژن کمک کنند. همچنین در کسانی که ناحیه تناسلی تیره ای دارند نقش بسیار مؤثری دارند.

زن و شوهر هایی که قبل از انجام رابطه جنسی پیشنوازی دارند، کمتر دچار اختلالات ارگاسم می شوند. افزایش آگاهی نسبت به پوزیشن های جنسی از دیگر راه های بهبود شرایط جنسی می باشد.

ارگاسم

ارگاسم

اوشات درمانی

یکی از بهترین و اصلی ترین راه های درمان مشکلات ارگاسم زنان اوشات درمانی می باشد که طی آن از طریق خون بیمار به پلاکت های وی دسترسی پیدا می کنند و پس از خالص سازی آن ها را به همراه فاکتورهای رشد، در نقطه جی تزریق می کنند.

ابتدا مقدار لازم خون را از بدن دریافت کرده سپس به کمک دستگاه سانتریفیوژ پلاسمای سرشار از پلاکت های بیمار را جداسازی می کنند. این پلاسما به همراه فاکتورهای رشد در نهایت به نقطه جی که قبل از تزریق طی فرایندی کاملاً سر و بی حس شده است تزریق می شود.

اوشات درمانی در درمان بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، جوانسازی واژن، بازسازی پوست و … کاربرد دارد و در بسیاری از موارد، نتیجه درمان بالای 90 درصد است.

سؤالات رایج در مورد درمان ارگاسم

من اصلا ارگاسم را تا الآن تجربه نکرده ام، آیا می توان امیدی به درمان من داشت؟

پس از مراجعه به پزشک و معاینه شما می توان پاسخ قطعی به سؤالتان داد.

آیا می توان همزمان با تزریق چربی عمل لیپوماتیک انجام داد؟

بله می توان همزمان با عمل تقویت نقطه جی برخی از عمل ها همچون لیپوماتیک، لبیاپلاستی، عمل زیبایی کلیتوریس و …. نیز صورت بگیرد.

آیا می توانم با مصرف داروهای استروژنی خشکی واژن خود را درمان کنم؟

مصرف خودسر قرص های استروژنی سبب سرطان تخمدان خواهد شد، به همین دلیل مصرف خودسرانه آن ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

آیا ممکن است تزریق فیلر عوارض خاصی داشته باشد؟

مهارت پزشک و انتخاب متریال عالی از ابزار های مهم کار هستند که ضعف در هر کدام از ان ها باعث نتیجه عکس دادن می شود.

مقالات مرتبط

Call Now Button